QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

15.07.2025 18:29

Provoz na železniční trati Praha - Beroun byl přerušen, na koleje spadl strom

V Mariánské Týnici zahraje Hradišťan

04.08.2011 11:26

Moravský cimbálový soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou se v sobotu 6. srpna postarají o výjimečný hudební zážitek návštěvníků koncertu v Moravské Týnici na severním Plzeňsku.

Hradišťan

V barokní perle severního Plzeňska - Mariánské Týnici vystoupí v sobotu 6. srpna známá moravská cimbálovka v čele s Jiřím Pavlicou Hradišťan.

Koncert  se koná v sobotu od 19 hodin a vstupenky prodávají Turistické informační centrum města Kralovice a předprodejní místo v Prokopovaě ulici 28 v Plzni. Objednat si je můžete také telefonicky, pomocí SMS nebo přes e-mail. Více na www.tynice.cz.

Hradišťan vznikl v roce 1950 v Uherském Hradišti a patří k nejznámějším moravským cimbálovým kapelám. Proslavil se vysokou uměleckou interpretační úrovní, širokým záběrem i netradičním repertoárem, jehož zdrojem ale stále zůstává tradiční folklór. Hradišťan spolupracoval s mnoha soubory, sólisty, často vystupuje v ČR i v zahraničí. Soubor už natočil více než 25 alb. Mezi kmenové sólisty patří Alice Holubová, David Burda a Jiří Pavlica, který je také od roku 1978 uměleckým vedoucím Hradišťanu. Pavlica také vydává vlastní autorské projekty, je autorem filmové a divadelní hudby, pravidelně koncertuje, jeho práce byla oceněna i několika zlatými deskami za nejprodávanější alba.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT