29.09.2025 13:33
29.09.2025 11:19
Aktuálně z ranní špičky. Křižovatka u Makra je v provozu – FOTKY, VIDEO
V sobotu 27. září ji projeli první řidiči. QAP byl na místě o víkendu a také v pondělí ráno. Jaký byl provoz poprvé v ranní špičce? Podívejte se na FOTKY a VIDEO.
28.09.2025 19:21
Plzeň po nájezdech porazila Karlovy Vary
Velké divadlo čeká rekonstrukce teras
V případě přidělení dotace z evropských fondů čeká Velké divadlo rekonstrukce teras. Rozpočtové náklady byly vyčísleny na padesát milionů.

Zastupitelstvo města Plzně schválilo odůvodnění veřejné zakázky Divadelní terasy - Úprava jihozápadní části sadového okruhu historického jádra města Plzně. S rekonstrukcí město ale začne, pokud získá dotaci z evropských fondů.
Při dalším stupni zpracování projektové dokumentace byly rozpočtové náklady stavby vyčísleny na necelých 50 milionů korun bez daně z přidané hodnoty, čímž se tato veřejná zakázka těsně přiblížila kategorii významných zakázek podle zákona o veřejných zakázkách.
Objekty, kde došlo ke zvýšení nákladů oproti dokumentaci pro stavební povolení, jsou především: izolace podzemních prostor DJKT, doplnění mobiliáře na komunikacích, nová technologie fontány koule v sadech Pětatřicátníků, dlažby a zábradlí na terase divadla, větrací šachta kolektoru DJKT, zakládání objektu vlivem přesnějšího vymezení stávající opěrné stěny vzhledem k záporovému pažení.
Předpokládaný podíl nákladů části investice po dokončení spravované Správou veřejného statku města Plzně bude zhruba 22,97 mil. Kč a Divadlem J. K. Tyla bude zhruba 26,28 mil Kč.