07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Tragédie u Holýšova. Po srážce s nákladním vozem zemřel jeden člověk
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
06.04.2026 8:12
Velikonoce na zámku Kozel. Lidé si užívají jarmark i jarní atmosféru - FOTKY
Podívejte se na fotky Milana Svobody!
Verdiho opera v přenosu v multikině Cinestar
Opera Ernani od J. Verdiho budila ve své době pohoršení. Nyní se vrátila do Metropolitní opery v New Yorku a vy ji budete moci vidět na plátně multikina Cinestar v sobotu 25. února.
Verdiho kontroverzní opera Ernani bude ke shlédnutí v sobotu 25. února v multikině Cinestar v Olympii v Plzni - Černicích. Metropolitní opera uvádí Verdiho dílo po 25 letech!
Verdiho opera, která v době svého vzniku vzbudila veliké pohoršení, se na jeviště Metropolitní opery vrátila po čtvrt století. V hlavní roli se pod taktovkou Marca Armiliata objeví Marcello Giordani nebo Roberto De- Biasio. Jeho vyvolenou Elvíru ztvární mladá americká sopranistka Angela Meade. Pro ni bude toto vystoupení debutem v sérii Live in HD. V dalších rolích nebudou chybět mistrovští verdiovští pěvci Dmitri Hvorostovsky jako don Carlos a Ferruccio Furlanetto jako de Silva.