08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Radbuza fest se vrátil na dobřanské náměstí. Vystoupily kapely X Cover, Pilsen Queen Tribute Band, Děda Mládek Illegal Band, Mňága a Žďorp i Burma Jones.
V sobotu 5. září ožilo město Dobřany na jižním Plzeňsku dalším ročníkem oblíbeného Radbuza festu.
Hudební program odstartoval úderem jedné hodiny odpolední a trval až do nočních hodin. V přestávkách mezi odpoledními koncerty na dobřanském náměstí T. G. M. probíhal v nedaleké jízdárně v Tyršově ulici doprovodný program, který byl určený především dětem. Ty se mohly podívat na ukázky výcviku koní a také se na nich projet. Dragounská jízdárna v Dobřanech byla vystavěna v polovině 19. století za účelem výcviku koní a chovatelských přehlídek. Po druhé světové válce sloužila jako sušárna a sklad obilí, následně také pro účely sběrného dvora. V současnosti, po základních úpravách, opět slouží pro výcvik koní a jezdců.
Mezi vystupujícími kapelami nechyběly kapely X Cover, Pilsen Queen Tribute Band, Děda Mládek Illegal Band, Mňága a Žďorp a Burma Jones.
FOTO: Martin Hanáček