QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Chcete znát tajemství technologií našich předků? Vodní hamr Dobřív připravuje zajímavou akci!

27.09.2023 11:28

Vodní hamr Dobřív je unikátní technickou památkou, nachází se na Rokycansku. Pravidelně se zde konají akce, při kterých se návštěvníkům představuje kovářské řemeslo. Tentokrát je akce věnovaná tesařským sekerám.

PICT128912

V sobotu 30. září 2023 proběhne od 9 do 17 hodin na Vodním hamru Dobřív, pobočce Západočeského muzea v Plzni, akce nazvaná „Technologie našich předků – Tajemství tesařských seker-hlavatka“.

Na co se můžete těšit? „Představíme vám tesařskou sekeru hlavatku – několik typů jejího provedení, technologii výroby a její použití v tesařství v praktických ukázkách. Na místě bude možné si vyzkoušet několik typů hlavatek a k porovnání bude i blízký příbuzný pantok,“ uvádí Romana Němečková, tisková mluvčí Západočeského muzea.

To není zdaleka vše. V kovářské výhni návštěvníci uvidí údržbu, repasi hlavatky a seker obecně, dále pak výrobu tesařské kramle.

Workshop je součástí projektu S.E.N (studium-experimenty-nástroje), který se systematicky věnuje znovuobjevování starých nástrojů a jejich praktickému používání.

Vstupné: 90 Kč plné, 50 Kč zlevněné, 190 Kč rodinné

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT