05.06.2025 14:00
05.06.2025 9:35
Kam o víkendu na akce v Plzeňském kraji?
04.06.2025 12:14
Krutost bez svědomí. V Holýšově někdo vyhodil koťata do kontejneru
Farmářské trhy v Plzni jsou v polovině sezóny
Stejně jako prázdniny, tak i farmářské trhy v centru Plzně jsou ve své druhé polovině. V tomto týdnu proběhnou už dvanácté letošní trhy a opět bude k mání spousta dobrot.

Kolotoč farmářských trhů v Plzni se točí pořád naplno. V sobotu 12. srpna dojde na další a to opět v tradičním čase od 8 do 12 hodin.
Na náměstí Republiky se opět sjedou desítky prodejců a výrobců z blízkého i vzdálenějšího okolí. "Rozhodně bude strašně moc vynikající zeleniny - Kostka, Monika, Kreysa, Krůs. Sýrů najdete na trhu hafo - Částkov, Joma, Farma U řeky, Držovice. Uzenin a masa na gril bude jako fakt hodně - Angus, Zefa, Zelený, Dvořák, Vojenice, Kaiser, Plzák, Bubeníček. Samozřejmě budou marmošky, čerstvé ryby, víno, pečivo, mošty, pesta, sušená rajčata, králíci, kuřata," lákají organizátoři.
Chybět ovšem nebudou ani dobroty z grilu. Určitě se můžete těšit na klobásy nebo taliány a řadu dalšího. Farmářské trhy jsou i v letošní sezóně velkým tahákem a každou druhou sobotu přitáhnou do centra města až několik tisíc nakupujících. Také letos poběží až do prosince. Do té doby se ale mohou fanoušci farmářů těšit i na mimořádné trhy v areálu Plzeňského Prazdroje. Ty nejbližší proběhnou v září.
FOTO: ilustrační