QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Masopustní zabijačka na Doubravce přilákala na dva tisíce lidí - FOTKY

11.02.2024 13:17

Vládu nad čtvrtým plzeňským obvodem získal v sobotu 10. února Laufr. Průvod maškar prošel až na Habrmannovo náměstí, kde byla spousta zabijačkových dobrot. Prodalo se neuvěřitelných 200 kilogramů jitrnic a 120 litrů zabijačkové polévky.

masopust zabijačka doubravka (7)
masopust zabijačka doubravka (3)masopust zabijačka doubravka (2)masopust zabijačka doubravka (4)masopust zabijačka doubravka (5)masopust zabijačka doubravka (6)masopust zabijačka doubravka (7)masopust zabijačka doubravka (8)masopust zabijačka doubravka (9)masopust zabijačka doubravka (10)masopust zabijačka doubravka (11)masopust zabijačka doubravka (12)masopust zabijačka doubravka (14)masopust zabijačka doubravka (13)masopust zabijačka doubravka (1)

"Na tradiční Masopustní zabijačku se v sobotu v Plzni na Doubravce vypravilo celkem dva tisíce lidí," uvedla mluvčí MO Plzeň 4 Věra Zilvarová.

Starosta Čtyřky Tomáš Soukup coby dobrý voják Švejk v parku Potoční symbolicky předal klíč od celého obvodu Laufrovi, klíčové postavě celého masopustu. Ten pak vedl za doprovodu živé hudby průvod maškar na Habrmannovo náměstí. Tady byl připraven doprovodný kulturní program a lidé mohli ochutnat řadu zabijačkových dobrot, které k období masopustu neodmyslitelně patří.

"Do masopustního průvodu se zapojilo skoro 400 lidí, polovina z nich přišla v kostýmu. K vidění tady byly tradiční masopustní masky, ale také spousta těch novodobých. Nechyběl samozřejmě pestrobarevný Laufr a medvěd, přišli ale také rakouští vojáci, klaun, čert, Červená Karkulka s babičkou a vlkem, Harry Potter, Šeherezáda nebo Spiderman," doplňuje tisková mluvčí Doubravky.

Kostým oblékl i starosta Tomáš Soukup, který se zhostil role dobrého vojáka Švejka. Místostarosta Jan Kakeš se převlékl za Turka. „My se snažíme vracet k českým tradicím. Chceme je ukázat možná někdy v trochu novém světle, ale naším cílem je, aby se lidé potkávali a sbližovali. Tradice a s nimi spojené příběhy jsou tím nejlepším pojítkem,“ říká starosta Čtyřky Tomáš Soukup.

„Jsem moc rád, že se stále více lidí dokáže takzvaně hecnout a převléknout se za masku a udělat tu správnou masopustní atmosféru,“ dodává místostarosta Ing. Zdeněk Mádr.

Na Habrmanově náměstí byl kromě zabijačkových dobrot připraven i další program. Velký zájem byl o tradiční jitrnice, kterých se tady prodalo neuvěřitelných 200 kilogramů. Na odbyt šla také tradiční zabijačková polévka, takzvaná prdelačka. Na Habrmannově náměstí se jí prodalo 120 litrů. Mezi tradičními zabijačkovými produkty nechyběly jelita nebo ovar.

foto: MO Plzeň 4

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi