14.08.2025 12:11
14.08.2025 11:01
V Srní v noci odchytili uprchlou vlčici, po dalších se stále pátrá
14.08.2025 10:10
Světová cyklistická špička U23 projede Plzní. Závod omezí MHD
Na Tachovsku proběhnou oslavy jara, na trať vyjede historický Hurvínek
Tradiční akce Oslavy jara na Konstantinolázeňsku proběhnou 16. dubna. Pochod za mašinkou, program na Krasíkově a na nádraží v Bezdružicích, jízdy historickým vláčkem, to vše čeká na návštěvníky.

Oslavy jara na Konstantinolázeňsku jsou již tradiční akcí. Letos se konají v neděli 17. dubna. Program probíhá na dvoře Krasíkov a na nádraží v Bezdružicích, svézt se můžete historickým motoráčkem Hurvínek.
Dvůr Krasíkov se otevírá pro návštěvníky v 10 hodin, připraven je venkovský jarmark, pletení pomlázek, dílničky pro děti a vypouštění kůzlátek do venkovních výběhů.
Program se chystá i na nádraží v Bezdružicích, kde bude otevřeno i zdejší muzeum železnice. Odsud se navíc můžete vydat historickým motoráčkem Hurvínek třeba do Konstantinových Lázní. A pro milovníky turistiky je připraven turistický pochod Za mašinkou do Bezdružic.
Více o akci najdete na stránkách bezdruzickalokalka.cz.
ilustrační foto