03.08.2025 18:18
03.08.2025 16:39
V pondělí 4. srpna se vrací doprava na křižovatku U Jána v Plzni
02.08.2025 16:43
V Plzni se odstraňují dvě nehody, další nehoda je na Klatovsku
Na Karlovarské se střetla dvě auta, další nehoda je na Koterovské. Záchranné složky zasahují také u Měčína, kde havarovalo osobní vozidlo
Nebílovy hostí Zámecké vinobraní. Ochutnáme burčák i vína z Moravy
Vinaři i hudebníci z Moravy dnes míří do jihoplzeňských Nebílov. Na zdejším zámku se koná vinobraní.

Vinaře z Velkých Pavlovic, cimbálovou muziku Lašár a velkopavlovický Presúžní mužácký sbor bude dnes odpoledne hostit zámek Nebílovy na jižním Plzeňsku. "Zástupci malých rodinných vinařství přivezou do Nebílov celou řadu výtečných a oceněných vín a pochopitelně oblíbený burčák,“ sděluje kastelán zámku Milan Fiala. Vinobraní začne v Nebílovech ve 13 hodin.
Součástí vinobraní bude i koncert komorního souboru Ritornello, který nabídne historickou hudbu, především pak latinské pijácké písně. Koncert je součástí festivalu staré hudby Haydnovy hudební slavnosti. V tanečním sále nebílovského zámku začne ve 14 hodin.
FOTO: ilustrační