QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Nominace na Žebřík č. 31 jsou tu! Kdo bude bojovat o prestižní hudební ocenění?

02.02.2023 14:25

Z lednového hlasování fanoušků v jedenatřicátém ročníku ankety Žebřík vyplynulo, že po třech nominacích získali Vypsaná fixa, Marek Ztracený i Miro Žbirka. Dvě želízka v ohni mají Chinaski, Mirai, Tata Bojs, Anna K, Ewa Farna, Lenny a David Koller, jenž může uspět sólově i se skupinou Lucie.

Žebřík 2021 Marek Ztracený by Iveta Valentová 1
Žebřík 2021 Marek Ztracený by Iveta Valentová 1Jarda Hudec Michal Pavlíček a Michael Kocáb na oslavách 30 let Žebříku v dubnu 2022Žebřík 2014 Vypsaná fixa by Tomáš Vlach smallŽebřík 2020 Miro Žbirka by Jaroslav Noska (3)

Zabodovali také Cocotte Minute, Kabát, Prago Union, Honza Křížek, Tomáš Klus, Eva Burešová či Kateřina Marie Tichá. Objevem mohou být LABe, Marcell, Martin Chobot, RedZed nebo Tereza Balonová. O titul Akce roku se utkají Hrady CZ, Tour de léto Marka Ztraceného, Metronome Prague, Rock for people a Tribute to Miro Žbirka. V nominační listině nechybí ani jméno Davida Stypky, jehož duet s Ewou Farnou aspiruje na jednu ze Skladeb roku.

Hlasovat můžete už nyní. O konečných výsledcích se bude rozhodovat do konce února na webu www.anketazebrik.cz.

„Z pětice nominovaných oceníme na základě výsledků únorového hlasování tři interprety nebo kapely v každé kategorii, tak jak tomu bývá na Žebříku zvykem. Celkem tedy dojde na předání 27 cen plus jedné speciální, určené Osobnosti Žebříku,“ přibližuje podobu finálového večera ředitel Hudebních cen Žebřík Jarda Hudec.

Kdo prestižní ocenění získá? Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 31. března 2023 od 19 hodin v DEPO2015 v Plzni. Tvůrcem originálních sošek pro vítěze je opět sochař Václav Česák, další ceny pocházejí z dílny Kamenictví Václav Chlupsa.

Moderátory hudebního večera budou Marek Taclík a Iva Pazderková. Koncertně se představí Michal Pavlíček se svým „best of“ a hosty Bárou Basikovou, Kamilem Střihavkou, Vilémem Čokem nebo Radkem Škarohlídem. Dále vystoupí Kateřina Marie Tichá & Bandjeez, exkluzivní koncerty chystají i Vypsaná fixa a Znouzectnost a o úvodní multimediální show se postará DJ Friky a jeho crew.

Organizátorem této tradiční události je magazín iREPORT. Spoluorganizátorem je město Plzeň a Plzeňský kraj. Záštitu nad akcí převzal primátor Plzně Roman Zarzycký.

Významnými partnery 31. ročníku jsou NEWPS, Ochranný svaz autorský, Svaz autorů a interpretů, PMDP, Vodárna Plzeň, Plzeňská teplárenská, Jameson, Gambrinus, Bohemia Sekt.

Projekt vznikl za finanční podpory Státního fondu kultury České republiky.

Předprodej vstupenek zajišťuje Ticketlive. V prodeji jsou také VIP passy (s bezplatnou konzumací a dalšími benefity).

Mezi oceněnými minulého Žebříku byli například Mig 21, Tata Bojs, Monkey Business, David Stypka a Bandjeez, Ewa Farna, Marpo, Marek Ztracený, Lenny, Michal Prokop, Midi Lidi, Kateřina Marie Tichá, Bert & Friends, Annabelle, Annet X, Pražský výběr, Miro Žbirka, festivaly Rock for People Hope, Hrady CZ a filmy Zátopek, Prvok, Šampon, Tečka a Karel a Gump, pes, který naučil lidi žít.

 

Více na www.anketazebrik.cz

Facebook Anketa Žebřík: https://www.facebook.com/anketazebrik/

Událost Žebřík na Facebooku: https://www.facebook.com/events/377596354221828

 

foto iREPORT.cz

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT