Od začátku roku doplnilo řady specialistů na EUC Klinice Plzeň sedm nových lékařů, v plánu je velká rekonstrukce

04.07.2024 14:49

Pro většinu Plzeňanů pořád Denisák, už řadu let však EUC Klinika Plzeň, která za poslední léta značně rozšířila spektrum své péče. O novinkách a záměrech největšího poskytovatele ambulantní péče nejen v našem městě jsme si povídali s ředitelkou plzeňské kliniky PhDr. Alenou Hynkovou, MBA.

EUC Klinika_0724 (1)
EUC Klinika_0724 (1)EUC Klinika_0724 (2)EUC Klinika_0724 (3)EUC Klinika_0724 (4)EUC Klinika_0724 (6)EUC Klinika_0724 (5)EUC Klinika_0724 (7)

Nabíráte nové lékaře, vejdou se ještě všichni pod jednu střechu?

Máte pravdu, vlastně jen dostatečný prostor začíná být trochu logistickým oříškem. Poptávka po nabízených službách a odborné péči na jednom místě neustále roste a my se snažíme hledat cesty, jak klienty neodmítat a zkrátit dobu objednání. Pak se nabízí jediné řešení: přijmout další specialisty a vytvořit prostor pro nové pacienty, vyžadující ošetření a péči. Tím naše klinika prostorově „bobtná“, což s ohledem na památkový objekt, v němž sídlíme, není vždy jednoduché vyřešit, abychom dostáli komfortu, na který jsou pacienti zvyklí.

Buďme konkrétní – kteří specialisté rozšířili vaše řady, a tím i potřebnou kapacitu pro potenciální pacienty?

Pochopitelně jde o odbornosti, o které je ze strany veřejnosti největší zájem a jejich nedostatečné zastoupení na území města, leckdy i kraje, způsobuje dlouhé čekací doby na ošetření. Od nového roku jsme proto přijali dalšího gynekologa, plicní lékařku, lékaře – internistu, kožní lékařku, kardioložku, oftalmoložku a rehabilitační lékařku. V jednání jsou další specialisté, kteří mají zájem pracovat pod značkou EUC, ale jsme limitováni prostorem, ten je třeba vyřešit v první řadě.

V čem spatřujete nárůst poptávky po péči? Jde o záležitost posledních let nebo dlouhodobě stoupající trend?

Nepozorujeme to jen na naší klinice, zájem o péči roste napříč společností. Jednoznačně za tím stojí fakt, že se lidé mnohem více, než v předchozích dekádách, starají o své zdraví, roli hraje i snadný přístup k informacím, mají snahu žít aktivně a dbají na kvalitní životní styl, jehož je dobrý zdravotní stav klíčovou podmínkou. Poptávku určuje i nárůst obyvatelstva v regionu, stejně jako snadná dostupnost veřejnou dopravou i z těch nejzapadlejších míst, v Plzni pak značně vytíženým Senior Expresem, který naši klienti využívají permanentně.

V mediálním prostoru se objevila informace o službě EUC domů. Oč se jedná?

Jde o centrální projekt, službu, jejíž jsme součástí a prostřednictvím které je zajištěn dovoz inkontinenčních pomůcek pacientům na jejich domácí adresu po celé České republice. Zásilka je pro pacienta diskrétně zabalená, doručena do 3 pracovních dnů zdarma prostřednictvím kurýrní služby. A co je důležité: s vynáškou až za druhé dveře, tedy do bytu, což většina pacientů uvítá. Diskrétně – komfortně.

Máte v plánu pro letošní rok nějaké překvapení pro vaše klienty?

Překvapení budou v roce 2025 zcela jistě klienti spánkové laboratoře, která je, pod vedením hlavní lékařky MUDr. Jany Vyskočilové, mimochodem největší v regionu. V letošním roce by měla proběhnout její kompletní rekonstrukce a modernizace, protože zájem o služby spojené s poruchami spánku roste geometrickou řadou a stávající prostory – právě s ohledem na památkový objekt a jeho možnosti – jsou nedostačující. Činnost laboratoře bude v druhé polovině roku tak dočasně utlumena, aby se v roce 2025 představila v plném lesku. Od pacientů nejen spánkové laboratoře, ale i plicního oddělení, to bude vyžadovat pochopení a dočasné strpění, ordinace budou přesunuty různě po objektu, ale výsledek bude stát za to.

V roce 2026 slaví „Denisák“ 100 let své existence a společně s památkáři bychom rádi připravili obrazové retro, jak bylo, je a bude. Což předpokládáme, že by veřejnost mohlo zajímat, protože jde o jednu z ikonických budov ve středu města.

EUC je jedna z největších sítí ambulantních klinik v ČR.
 

Navštivte kliniku v Plzni.
Denisovo nábřeží 1000/4, Plzeň 301 00
recepce.plzen@eucklinika.cz
www.euc.cz

foto: EUC klinika

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Techmania Lunární léto
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT