07.04.2026 19:14
Pozor! Už ve středu 8. dubna začíná instalace nových mol na Ostende
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 19:14
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
Jarní hnízdění tučňáků přineslo plzeňské zoo sedm nových mláďat. Po křtinách už mají dva z nich i své jméno. Jak že se tučňáčí mladíci jmenují?
Plzeňská zoologická zahrada se může pochlubit dalšími přírůstky. Tentokrát se rozrostla "rodina" oblíbených tučňáků. Ve čtvrtek došlo i na křtiny.
"Plzeňská zoo chová tučňáky Humboldtovy od roku 1997. Množí je od roku 1999. Nejprve přijely 2 páry z Frankfurtu, potom pár z Prahy a později 3 samice ze Zlína. Vylíhlo se zde již skoro 200 mláďat ve 4. generaci," uvedl tiskový mluvčí zoologické zahrady Martin Vobruba.
Od roku 2018 mají plzeňští tučňáci průchozí voliéru, která dle tiskového mluvčího zoologické a botanické zahrady umožňuje i chov dalších ptáků, například kachen, labutí a tak podobně.
A co si dají tučňáci nejraději k snědku? "Potravou jsou v Plzni hlavně sledi, krmení je denně rozděleno na 2krát, každý pták v průměru sní denně 10 ryb (1 kg), v době hnízdění a krmení mladých až dvojnásob," uvedl Martin Vobruba.
Dva mladé tučňáky ve čtvrtek přišel do zoo pokřtít první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký se svou rodinou. Jména jim vybral vskutku pěkná, nově přibudou do plzeňské tučňáčí rodiny dva mladíci, Vlasta a Mazlík.
Foto: Kateřina Misíková, zoo Plzeň