Prázdninová štafeta nabízí velké letní putování po turistických cílech v Plzeňském kraji. Zapojte se!

10.07.2024 8:35

V roce 2024 se koná již 21. ročník velkého letního putování po turistických cílech v Plzeňském kraji - s malou ochutnávkou zajímavostí ze sousedních regionů. Jak se do putování zapojit? Čtěte v článku.

P8280269

Soutěžní Prázdninová štafeta potrvá až do 31. srpna. Poznávejte s dětmi méně známé turistické cíle, a to nejen v Plzeňském kraji. Letošní 21. ročník Prázdninové štafety je opět v elektronické podobě. Stačí se registrovat a můžete začít hrát!

Až padesát známých i méně známých turistických cílů nabízí soutěž Prázdninová štafeta. Cílem jsou známé památky, hrady a přírodní zajímavosti, ale také nové naučné stezky, rozhledny a místa plná zážitků. Jeden neobyčejný cíl nabízí také v každém sousedním kraji - v Karlovarském, Středočeském, Jihočeském, Ústeckém a v Bavorsku.

Aby se soutěžící dostal do závěrečného losování, stačí navštívit patnáct míst. Ten, kdo bude mít na kontě nejvíc cílů, dostane zvláštní odměnu - stane se patronem vzácného zvířete v plzeňské zoo. 

Jak se do soutěže zapojit? Přihlásit se každý může kdykoliv od 1. června do konce prázdnin na webových stránkách Prázdninové štafety.  Registrace je přitom možná přímo zde na webu.

Při návštěvě každého cíle se soutěžící vyfotí na nádvoří či uvnitř navštíveného objektu anebo u tabule na začátku turistické stezky a snímek po přihlášení nahraje přímo do webové aplikace na těchto stránkách kdykoliv během trvání soutěže – buď jednotlivě nebo po splnění daného limitu najednou, nejpozději však do 31. srpna. Všichni soutěžící, kteří úspěšně projdou soutěží, budou zařazeni do slosování. 

Na úspěšné vylosované malé turisty čeká řada zajímavých cen. Například pětice loňských dětí, které se svými rodiči navštívily všechny cíle Prázdninové štafety 2023, se stala za účasti 1. náměstka hejtmana Plzeňského kraje Petra Vanky kmotry mláďat mangusty žíhané v plzeňské zoo. 

Oceněným výhercům ceny předá na hradě Radyně sám císař a král Karel IV., který se svou družinou kvůli mladým turistům přijede. Všechny oceněné provede osobně i po svém hradě.

Vše k zapojení do soutěže najdete ZDE.

Foto ilustrační QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Techmania Lunární léto
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT