02.06.2025 13:10
02.06.2025 10:22
Řidiči, pozor! Silnice z Rokycan na Ejpovice je neprůjezdná
02.06.2025 9:28
Hudba, koně, zábava a dobrý skutek! Přijďte podpořit Středisko Víteček
Tři králové v Kladrubech. Družina prošla jednu ulici po druhé - FOTKY!
Národopisný spolek v Kladrubech vedený Jiřím Kasalem se vydal do kladrubských ulic, coby Tři králové v neděli 6. ledna. Obešli řadu domácností a popřáli i pocestným.
Jakmile se blíží konec roku, kladrubský Národopisný spolek ožije přípravami. Nejdříve chodí po Kladrubech Lucie, pak Betlémáři, nato je živý betlém a 6. ledna vyrazí do ulic Tři králové.
Tak tomu bylo i na přelomu roku 2018 až 2019 a nyní v neděli šli králové z jedné ulice do druhé. "Po každé obejdou mnoho domácností, popřejí všeho dobrého, samozřejmě i občerstevní jim nabízíme. A na závěr každý dostane krásné tištěné přáníčko. A jak tak chodí městem, potkávají spousty lidí a každému povinšují, jak se říká," popsala kladrubskou neděli Monika Šavlová.
Tříkrálový průvod prošel tradičně také Plzní. Tady se šlo v neděli z náměstí až ke kostelu U Ježíška, kde byl připravený živý betlém. Více se dočtete v reportáži zde, kde najdete i fotogalerii.
Martina Sihelská
Foto: Monika Šavlová