Mistři České republiky v badmintonu se utkali v plzeňské Lokomotivě – FOTKY

2022.03.12-17.49.57-778w klikněte pro další foto
14.03.2022 17:01

13. ročník Velké ceny města Plzně 2022 v badmintonu probíhal od 11. do 13. března v plzeňské Lokomotivě. Mezi hráči se v turnaji utkalo i několik mistrů České republiky, kteří se nakonec umístili na vítězných pozicích.

Turnaj začínal v pátek 11. března kvalifikací, v sobotu se hrála hlavní soutěž a v neděli následovalo semifinále a finále. Hrálo se pět disciplín – dvouhra muži, dvouhra ženy, čtyřhra muži, čtyřhra ženy a smíšená čtyřhra. Do Lokomotivy se nám sjelo i několik mistrů, kteří nakonec vyhráli ve všech disciplínách. Ve dvouhře mužů vyhrál Jirka Král, který hraje extraligu za Plzeň, v ženské čtyřhře vyhrála Lucie Krpatová, která za Plzeň hostuje a Lucie Zuzáková. Ve dvouhře žen vyhrála Lucie Černá, v mužské čtyřhře vyhráli Pavel Drančák a Vojtěch Šelong a ve smíšené čtyřhře Berta Ausbergerová a Pavel Drančák," uvedl předseda Západočeského badmintonového svazu a ředitel turnaje Tomáš Knopp a dodal: "Z turnaje se nakonec ze zdravotních důvodů odhlásil nejlepší badmintonista v republice Jan Louda, který je také rodákem z Plzně.“

V sobotu 19. března v 11 hodin bude Badmintonová akademie Plzeň hrát play-off proti Hradci Králové na 25. základní škole, zápasu se mimo jiné zúčastní Jirka Král i Lucie Krpatová.