Škodovka se z Hané vrací bez bodů. Čtvrtfinálovou sérii rozhodne sedmá bitva

28.03.2019 19:18     28.03.2019 20:16

Indiáni prohráli v šestém čtvrtfinále hokejové extraligy s Olomoucí 4:1. Hanáci tak vyrovnali stav série na 3:3 a vynutili si sedmý zápas.

Olomouc_Plzeň

Utkání začalo pro Škodovku slibně. Hned v úvodu se dostal do dvou velkých šancí Pour. Indiáni se navíc v první části ubránili při dvou oslabeních. Gólu se ale 5500 diváků v Olomouci během  úvodní dvacetiminutovky nedočkalo.

Skóre otevřel ve druhé třetině plzeňský Nedorost, když ve 27. minutě při přesilovce tečoval Čerešňákovu střelu od modré. Vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat. Ve 34. minutě překonal Frodla v plzeňské brance Nahodil. Stav otočil o čtyři minuty později Skladaný, který trefil pravý horní roh Frodlovy branky.

Ve 43. minutě už kohouti vedli o dvě branky, prosadil se Švrček.  Plzeň pak ubránila 40 sekund trvající dvojnásobnou přesilovku. Západočeši ještě pět minut před koncem vsadili na power play, ale olomouckého gólmana nepřekonali. Naopak Irgl ještě 151 sekund před koncem trefil prázdnu branku a upravil na 4:1.

Kohouti si tak vynutili sedmé utkání, které se hraje v sobotu 30. března od 17 hodin v Plzni.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), J. Galvas, Švrček, Dujsík, Matai – Ostřížek, J. Knotek (A), Jergl – Burian, Strapáč, Irgl – Laš, Nahodil, Skladaný – J. Káňa, Kolouch, Holec.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Moravčík, Čerešňák, Allen, Jones, Pulpán, Vráblík, L. Kaňák – Nedorost, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Pour, Kracík, Indrák (A) – V. Němec, Preisinger, Stach – Straka, Kodýtek, Eberle.