Viktorka ve druhém přátelském zápase rozstřílela Sokolov - FOTKY

23.01.2020 19:37

Hráči Viktorky Plzeň hráli ve čtvrtek dvojzápas. Utkali se s Viktorkou Žižov a o tři hodiny později s Baníkem Sokolov, kterému nastříleli viktoriáni šest branek a zdolali ho 6:0!

i9582
i9421i9406i9425i9499i9507i9538i9551i9556i9582i9610i9620i9645i9661i9742i9774i9796i9843i9845i9864pi9918i9881i9954pi9920i9955si9972i9965i9976i9990i9993i9999si9998

Ve čtvrtek měli fanoušci Viktorky poslední možnost vidět svůj tým před odletem na soustředění. Z přátelských dvojutkání se diváci rozhodně nenudili u zápasu se Sokolovem! Fotbalisté Plzně Baník porazili 6:0!

Viktoria byla již od úvodu velmi aktivní směrem do ofenzivy a vedení se ujala ve 13. minutě. Po centru Adama Hlouška si míč do vlastní brány srazil Adam Čihák. Tři minuty nato vybojoval Hejda penaltu a Jean-David Beauguel navýšil na 2:0. O další tři minuty později zvýšil stav duelu po skvělém pasu Procházky Jan Kovařík již na 3:0. Domácí se i nadále dostávali do šancí a ve 41. minutě dokázali další proměnit, po přihrávce Beauguela do prázdné branky skóroval Tomáš Hořava.

Do druhého poločasu nastoupil společně s Šimonem Gabrielem také Lukáš Pihrt z B týmu. A Viktoria ho zahájila podobně jako ten první, v 56. minutě poslal pas za obranu Pavel Šulc a tváří v tvář Jakubu Šimanovi navýšil na 5:0 Beauguel. Čtvrt hodiny před koncem vyběhl na trávník poprvé za A tým pravý obránce Václav Svoboda, společně s ním šel do hry opět také Karel Žilák. Domácí fanoušci se dočkali ještě jedné branky, v 81. minutě byl faulovaný Pavel Šulc na kraji pokutového území a druhou penaltu v zápase proměnil Tomáš Hořava. Konečný výsledek byl tedy 6:0!

"Oba zápasy nám daly hodně informací. V tom prvním nám chyběly finální přihrávky a rizikovost v ofenzivě. Soupeř byl opět sympatický, hráli mu dvě jedenáctky a stíhal s námi běhat," vrátil se Adrian Guľa ještě k úvodnímu utkání proti Žižkovu (0:0).

"Druhý zápas si kluci více užili, protože tam bylo více náběhových věcí, kolmic i finálních přihrávek. Hráči byli efektivnější a produktivnější než dopoledne, takže by asi bylo lepší, kdybychom hrávali po obědě," řekl v nadsázce hlavní trenér Viktorie.

Odpolední sestava měla oproti té úvodní hned šestinásobně větší radost. "Možná druhou partu trochu hecneme. Sokolov se ze začátku taky snažil, ale potom jsme dali jeden dva góly a jejich kluci začali být nervózní. Výsledek super, ale až v dalších zápasech se ukáže naše síla," okomentoval vítězství Tomáš Hořava.

Střelec dvou branek věří, že tým se pod Adrianem Guľou herně i výsledkově zvedne. "Doufám, že pokud budeme plnit pokyny a sedne nám styl, který po nás trenér vyžaduje, tak budeme víc variabilnější a bude nám to ku prospěchu," uzavřel Hořava.