Fotohádanka: Poznáte, o jaká mláďata se jedná?

15.06.2012 8:00

Na snímku jsou mláďata dravce, který je u nás potlačován a huben. Poznáte, o jaký druh se jedná? Je tu další fotohádanka s DES OP Záchrannou stanicí živočichů!

A je zde další fotohádanka s DES OP Záchrannou stanicí živočichů v Plzni. Poznáte, o jaká mláďata se jedná tentokrát?

Správná odpověď na předchozí fotohádanku! "Na snímku jsou mláďata čejky obecné, kroužkovaná na podmáčeném poli u Nýřan," prozradil Karel Makoň, vedoucí DES OP Záchranné stanice živočichů v Plzni a pokračoval: "Na dalších snímcích najdete mláďata u nás dnes již poměrně vzácného dravce, jehož existence je závislá zejména na vhodném prostředí k hnízdění a lokalitách, kde žije. Největším jeho nepřítelem je člověk, těžba dřeva v lese, likvidace rozsáhlých lesních komplexů, drátěné oplocenky, do kterých při lovu narazí, doprava a pytláctví."

Podle Makoně jde bohužel o jednoho z "problémových" dravců, který je dlouhodobě potlačován a nelegálně huben. "I přesto, že je neustále meldováno o tom, že je přemnožen, tak jsme letos kroužkovali pouze dvě hnízda a sedm mláďat, přičemž iks dalších lokalit a hnízd zůstalo prázdných! Více už napovědět nemohu a všimněte si zejména toho zamračeného výrazu, který je pro tohoto dravce typický. Co je to? Káně to není," napověděl Makoň.

Zájemci mohou také sledovat krmítko v záchranné stanici on-line, a to díky webkameře, stačí kliknout na www.desop.cz.

Odpovědi na fotohádanku můžete posílat na e-mail: makon@desop.cz

Fotohádanky budou na QAPu.cz pokračovat!

Foto: DES OP Záchranná stanice živočichů Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus 15 let_