30.05.2025 11:29
30.05.2025 10:32
Klatovskou čeká proměna. Studie zahrnuje více stromů i méně aut - VIZUALIZACE
30.05.2025 8:41
Pozor, v Plzni dnes proběhne cvičení policie!
Vyměnit občanku nebo zařídit nový pas? Pondělky stále raději vynechte
Úřady v Plzni stále hlásí velký nával lidí během začátku pracovního týdne. I když se situace postupně uklidňuje, pořád ještě jsou kritické hlavně pondělky. Nejhorší je období kolem 10.dopolední!

Obrovský nápor na oddělení pasů v Plzni kvůli dovoleným, který byl na začátku prázdnin, už polevil. Fronty nejsou tak dlouhé a čekací doba se konečně snížila. Přesto v pondělí si na úřadě lidé stále dost dlouho počkají. Ze záhadného důvodu je to zkrátka v pondělí na úřady stále táhne nejvíc.
Nejhorším dnem na vyřizování dokladů na úřadech, ať už občanských průkazů nebo pasů, je stále pondělí. "Jinak není situace vůbec kritická, kdyby si to lidé rozložili na celý týden, nebudou čekat téměř vůbec. Pondělky zůstávají nejnáročnější. Ráno po 9.hodině to zační a teřba kolem 10.dopoledne už je tady nával 30 lidí, kteří si samozřejmě musí počkat," potvrdila QAPu Ivana Vítová z oddělení pasů a občanek magistrátu.
"Během týdne se ale tak dlouho zdaleka nečeká. Dokonce i situace okolo pasů se uklidnila. Nejspíš už všichni mají zájezdy nakoupené nebo čekají na last minute. Vypadá to, že se situace ustaluje. Samozřejmě ale u těch občanek to je jiné. Tam zkrátka končí platnosti, lidé chodí pro výměny nebo hlásí ztráty. To je zkrátka průběžné," dodává Vítová.
Jasným doporučením tak zůstává zajít na úřad určitě v jiný den, než je pondělí. Lidé by také neměli podceňovat objednání předem a měli by se zaregistrovat přes internet na adrese www.uradbezcekani.cz.
Otevírací doba oddělní občanských průkazů a pasů
Pondělí: 08.00 - 18.00 hodin
Úterý, Čtvrtek: 08.00 - 14.00; *14.00 – 16.00 hodin (nutnost objednat se předem na 378 031 111)
Středa: 08.00 - 18.00 hodin; *18.00 – 19.00 hodin (nutnost objednat se předem na 378 031 111)
Pátek: 08.00 - 12.00 hodin
FOTO: ilustrační