11.12.2024 15:28
11.12.2024 14:24
Šumavský Špičák zahájí o víkendu lyžařskou sezonu! Využijte slevy na skipasy
11.12.2024 13:01
Policie pátrá v souvislosti s krádeží v centru Plzně po muži na fotografii. Poznáte ho?
Grand Restaurant Festival přilákal přes 30 tisíc milovníků dobrého jídla
Grand Restaurant Festival navštívilo 30 585 hostů, motto festivalu "Nejezte blbě!" se ukázalo jako správné. Nejnavštěvovanější restaurací letošního festivalu se stal Mandarin Oriental, Essensia.
Na 101 nejlepších a nejzajímavějších restaurací z celostátní ankety Maurerův výběr Grand Restaurant 2013 vařilo od poloviny ledna do konce února za zvýhodněné festivalové ceny.
Motto festivalu Nejezte blbě! se ukázalo jako správné. Restaurace používaly kvalitní lokální suroviny - med, sýry z farmy a vlastní dodavatele masa. Grand Restaurant Festival navštívilo 30 585 hostů.
Restaurace v Litomyšli, Liberci, Pelhřimově, Plzni a mnohých dalších místech naší republiky nabídli návštěvníkům to nejlepší ze své kuchyně. Plzeňské Indigo, Hotel Hazuka připravil čokoládový dortík s makovým krémem a medem od místního včelaře.
Nejvyšší návštěvnost byla v Praze, druhým nejúspěšnějším městem bylo Brno jako v minulém roce.
"Osobně mě mrzelo, že některé skutečně atraktivní podniky s lákavým meníčkem byly málo navštívené pouze z toho důvodu, že byly malinko z ruky. Pár kilometrů od státní hranice nebo v neznámé vesničce. Bohužel, u nás to je stále jiné než ve Francii či Itálii, kde lidé běžně jedou až třicet kilometrů za dobrým kuchařem, třeba jen na oběd...," uvedl zakladatel festivalu a vydavatel Grand Restaurantu Pavel Maurer.
Nejnavštěvovanější restaurací letošního festivalu se stal Mandarin Oriental, Essensia, kde je šéfkuchařem Jiří Štift, který je známý také jako porotce z televizní soutěže MasterChef. Na druhém místě stejně jako v letech 2011 a 2012 skončilo Bellevue se šéfkuchařem Petrem Burešem. Třetí místo obsadila restaurace U Emy Destinnové, kde vládne americký šéfkuchař Steven Trumpfheller.
Z mimopražských restaurací byla nejúspěšnější La Bouchée (Brno), kteří podávali například pomalu pečený bio jehněčí z moravských Bílých Karpat.