Plzeň podpoří Linku bezpečí, domácí hospicovou péči i městskou charitu

08.12.2021 9:27

Město Plzeň poskytne neinvestiční dotace Lince bezpečí, plzeňské hospicové péči a Městské charitě Plzeň. Plzeň schválila také poskytnutí jedné investiční dotace ve výši 200 tisíc korun organizaci NADĚJE.

Linka bezpečí_foto linkabezpeci.cz

„Částkou 50 tisíc korun podpoříme Linku bezpečí pro děti a mládež z našeho města. Sto tisíc korun obdrží Domov – plzeňská hospicová péče na podporu hospicové péče v Plzni a okolí. Městská charita získá příspěvky na mimořádnou pomoc osob bez domova ve výši 50 tisíc korun a na pořízení kotců pro psy v Domově sv. Františka 26 tisíc korun. Organizace NADĚJE získá finanční příspěvek na nový automobil 200 tisíc korun,“ vysvětlila náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

Linka bezpečí je určena pro děti a mládež do 26 let, kteří se nachází v tíživých a krizových situacích. Organizace předpokládá, že v roce 2021 se na službu obrátí kolem 145 tisíc dětí.

Domov - plzeňská hospicová péče je provozovatelem zařízení mobilní hospicové a paliativní péče. Organizace je poskytovatelem nepřetržitých služeb. Podpora mobilní specializované paliativní péče nebo domácí péče je součástí priorit dotačního programu „Služby a činnosti v sociální oblasti“.

„Domov-plzeňská hospicová péče na konci října informoval magistrátní odbor sociálních služeb o plánovaném ukončení poskytování služeb hospicové péče pro dospělé klienty. K ukončení služeb došlo k 1. prosinci 2021. Nově budou cílovou skupinou pouze dětští klienti. Důvodem je nedostatek finančních prostředků,“ doplnila náměstkyně Eliška Bartáková.

Organizace NADĚJE je v rámci Plzeňského kraje poskytovatelem celkem tří sociálních služeb – azylové domy, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Služba sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi je poskytována terénní formou. Organizace v současné době bojuje s dosluhujícím vozovým parkem.

Městská charita Plzeň je největším a nejkomplexnějším poskytovatelem sociálních služeb pro osoby bez domova na území města Plzně. V současné době je kapacita její noclehárny 45 lůžek. Během zimních měsíců je zvýšený zájem o místa v noclehárně a kapacitní možnosti nejsou dostatečné. V případě, že je kapacita noclehárny naplněná, snaží se město prostřednictvím charity zajistit přespání klientů v komerčních ubytovnách.

„Pokud zimní měsíce nebudou vyžadovat zajištění dalších kapacit pro přespání na ubytovnách, bude organizace z dotace hradit nákup vybavení pro dané služby, případně nákup dalších nezbytných potřeb,“ upřesnila Eliška Bartáková.

Organizace dále podala žádost na pořízení dvou kotců pro psy. Kotce jsou určeny zejména pro zimní měsíce, aby bylo umožněno přespání i těm osobám bez domova, které mají psa. Kotce budou využívány primárně pro klienty noclehárny, ale zároveň i pro klienty ostatních sociálních služeb Domova sv. Františka.

 

foto: linkabezpeci.cz

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT