20 medailí z uplynulého mistrovství ČR putovalo do plzeňské Slávie

21.06.2021 13:24

Plavci z PK Slávia VŠ Plzeň mají za sebou náročný víkend v Ústí nad Labem. Na mistrovských závodech byli ale velmi úspěšní, do Plzně putovalo celkem 20 medailí.

PK Slávia VŠ Plzeň
PK Slávia VŠ PlzeňKristýna Horská, PK Slávia VŠ Plzeň

Letní mistrovství České republiky OPEN - 4. kolo ČP se konalo od pátku 18. do neděle 20. června v Ústí nad Labem. A o plavcích z Plzně bylo opět slyšet. Hned čtyři domácí tituly si veze ze severu Čech Kristýna Horská, které se podařilo vyhrát dvě prsové tratě a dvě polohovky. Medaile brali také Gemov, Tondrová, Harmašová a další. Plzeň má i zlaté ženské štafety.

V Ústí se dařilo Kristýně Horské, která si doplavala hned pro čtyři domácí tituly. Dvě zlata získala za polohový závod (200, 400 m) a dvě za prsa (200 a 100 m). K tomu Kristýna ještě přidala druhé místo na motýlku 200 m a byla i členkou zlatých slávistických štafet.

Kristýna Horská, PK Slávia VŠ PlzeňUž v pátek se postaral o senzační vítězství Ondřej Gemov, na 400 m volný způsob předvedl skvělý osobní rekord a časem 3:53,80 za sebou nechal také českého rekordmana a olympionika Jana Micku. Gemov získal titul i na 200 m motýlek, stříbro pak vybojoval na dlouhé trati (1500 m volný způsob) a bral i dva bronzy (100 m motýlek, 800 m volný způsob).

Veronika Tondrová brala tři cenné kovy v kraulařských disciplínách, doplavala si pro jedno stříbro (200 m VZ) a dva bronzy (400, 800 VZ). Nicole Harmašová přivezla druhé místo z polohovky (200 m, čas 2:21,35) a třetí místo (200 m prsa, 2:36,98).

Bronzové medaile vybojovali Tomáš Chocholatý (200 m VZ, 1:53,35) a Ondřej Smrček (200 m motýlek 2:03,64).