QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Brána borců FCVP má nové pamětní destičky. Komu jsou věnované? - FOTKY

14.06.2023 9:55

Pamětní místo FC Viktoria Plzeň Brána borců má nové vzpomínkové destičky. Viktoria Plzeň je odtajnila v rámci výročí 112 let od založení klubu.

Brána borců_2023_FCVP (1)
Brána borců_2023_FCVP (1)Brána borců_2023_FCVP (2)Brána borců_2023_FCVP (1)Brána borců_2023_FCVP (3)

Fotbalový klub Viktoria Plzeň byla založena 11. června 1911 v hostinci u Forejtů v Sirkově ulici. Toto výročí si západočeský klub připomíná každým rokem a při této příležitosti doplňuje nové destičky na Pamětním místě Brány borců.

Brána borců se skládá ze tří pilířů. První patří dlouholetým fanouškům Viktorky. Druhý pilíř obsahuje jména legendárních hráčů a trenérů, kteří v Plzni působili. Třetí vyzdvihuje významné události klubu a celého areálu. „Pamětní místo Brány borců bylo zřízeno z důvodu připomenutí mimořádných osobností, důležitých událostí, ale také jako místo, kde si fanoušci Viktorie mohou zavzpomínat a projít si historii svého klubu,” připomíná mluvčí FC Viktoria Plzeň Václav Hanzlík.

Viktoria pokračuje v tradici a 11. června odhalila nové pamětní desky. Na nich jsou vyobrazeni legendární mládežnický trenér Josef Žaloudek, věrný fanoušek Jan Kalina a čtvrtá účast v Lize mistrů. Výběr jmen měla na starosti speciální komise, v níž jsou zástupci fanouškovské obce, klubu a klubový archivář Pavel Hochman. „Jsme velice rádi, že se tato akce v tento významný den pro celý klub a všechny fanoušky postupně stává tradicí,“ sdělil mluvčí Viktorky.

Foto FCVP

 
SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT