Cyklisté vyrazili do plzeňských ulic - FOTKY

22.09.2015 19:42

Symbolicky na Den bez aut, 22. září, vyrazily z plzeňského náměstí do ulic stovky cyklistů. Velká podzimní cyklojízda opět slavila úspěch.

Foto Qap (20)
Foto Qap (1)Foto Qap (2)Foto Qap (3)Foto Qap (4)Foto Qap (5)Foto Qap (6)Foto Qap (7)Foto Qap (8)Foto Qap (9)Foto Qap (10)Foto Qap (11)Foto Qap (12)Foto Qap (13)Foto Qap (14)Foto Qap (15)Foto Qap (16)Foto Qap (17)Foto Qap (18)Foto Qap (19)Foto Qap (20)Foto Qap (21)Foto Qap (22)Foto Qap (23)Foto Qap (24)Foto Qap (25)Foto Qap (26)Foto Qap (27)Foto Qap (28)Foto Qap (29)

Velkou plzeňskou cyklojízdu uspořádala v úterý 22. září iniciativa Plzeň na kole. Symbolicky vybrala datum, který je spojen s oslavou Dne bez aut. Jako vždy akce přilákala všechny, kteří rádi jezdí nebo by rádi jezdili po městě na kole.

Cyklojízda je tradiční oslavou městské cyklistiky a ukazuje, že i lidé na kolech a koloběžkách mají v městské dopravě své místo. Opět upozorní i na překážky, s nimiž se lidé na kolech v Plzni potýkají.

Začátek Velké plzeňské podzimní cyklojízdy byl v úterý 22. září v 17.00 hodin před radnicí na náměstí Republiky. Účast na podzimní cyklojízdě byla slabší než na jaře, ale přesto se cyklisté na náměstí sešli v hojném počtu.

"Tentokrát nás čeká asi 5 kilometrová trasa, kterou projedeme v příjemném tempu a skončíme na Městské plovárně, kde bude následovat koncert skupiny Poitín pořádaný ve spolupráci s organizací Pěstuj prostor," uvedl Michal Bryxí, spoluorganizátor letošní cyklojízdy z iniciativy Plzeň na kole.

Pro ty, kdo právě neměli k dispozici žádné kolo ani koloběžku, bylo zajištěno půjčování kol a koloběžek pro tento den zdarma.

"Na akci jsem byl poprvé loni a od té doby chodím pravidelně. Je to fajn způsob, jak strávit volný čas a podpořit dobrou věc," prozradil Martin z Plzně, který se cyklojízdy zúčastnil spolu se svými dvěma přáteli.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Tabory primeststke ovce (zkouška plnosti webu)_copy_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT