Dětká golfová akademie odstartovala v Golf Parku Plzeň

10.09.2012 9:55

Zahajovacím turnajem odstartovala v sobotu 8. září v Golf Parku Plzeň dětská golfová akademie. Děti mají k dispozici plnohodnotný golfový prostor se šesticí jamek.

IMG_6417
IMG_6387IMG_6392IMG_6394IMG_6407IMG_6416IMG_6417IMG_6418IMG_6425IMG_6428IMG_6470IMG_6478IMG_6481IMG_6488IMG_6502IMG_6524IMG_6531IMG_6536IMG_6541IMG_6543IMG_6553IMG_6554IMG_6559IMG_6563IMG_6598IMG_6599

V sobotu 8. září odstartovala zahajovacím turnajem v Golf Parku Plzeň Dýšina dětská golfová akademie. Na tot otevření se čekalo netrpělivě už od loňska.

Pro děti je v prostoru Golf Parku Plzeň – Dýšina vystavěn plnohodnotný tréninkový prostor skládající se z 6 jamek v délce od 50 do 140 metrů s červenými i žlutými odpališti. "V prostoru golfové akademie jsou použity všechny typy kolíků, aby měly děti možnost otestovat a naučit se pravidla, dále tři typy vlajek na greenech pro rozpoznání PIN pozic, dvakrát se hraje přes řeku Klabavu pro psychické zdokonalení dětských hráčů – zkráceně je to zmenšenina golfového hřiště se všemi znaky dospěláckého hřiště a věříme, že se dětem bude na této nové tréninkové ploše příjemně trénovat," popsala hřiště pro děti ředitelka klubu Martina Tvarůžková.

Po slavnostních projevech akcionářů hřiště a vedoucího akademie Petra Strýčka měl čest odpálit první slavností odpal na této akademii nadějný dýšinský junior Lukáš Janda ( věk: 9 let, hcp: 14,9 ). A následně se strhl turnajový boj mezi dětskými účastníky, kterých se na start postavilo celkem 27. Děti byly rozděleny do tří kategorií: smíšená do 7 let, od 8 do 11 let s handicapem a od 8 do 11 let bez handicapu. Rozdíly byly minimální a všichni si brousili zuby na rekord hřiště.

V kategorii s handicapem ve věku 8 – 11 let byly rozdíly nejmenší a vítězkou a držitelkou rekordu se stala Amálka Radová s 20 ranami (1 rána nad par hřiště), 2. místo obsadil Lukáš Janda (21 ran) a na 3. pozici se umístil Denis Beran (22 ran).

V kategorii 8 – 11 let bez handicapu zvedla nad hlavu vítěznou trofej Anetka Štruncová (27 ran), na 2. místě se umístila Magda Fremrová (27 ran) a 3. místo obsadil Tadeáš Bíman (28 ran). V nejmladší kategorii do 7 let se radoval z vítězství Adam Schneider ( 27 ran), 2. pozici uhájil Petr Šrámek (30 ran) na a 3. místě se umístila Natálka Čepeláková (31 ran). Po dohrání se děti přesunuly do klubovny, kde na ně čekala pizza a jako odměna pro všechny dort k 1. turnaji na golfové akademii. Všichni vítězové si odnášeli trofeje a golfové ceny a pro všechny děti byl připraven účastnický list a sladkosti.

Vítězům gratulujeme a dětem přejeme, aby se jim nová dětská golfová akademie líbila.