QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Do Plzně míří stovky běžců, Hannah Pilsen Trail Krkavec láká na tratě v malebné přírodě

30.10.2023 16:10

Západočeská metropole bude na svatého Martina hostit Hannah Pilsen Trail Krkavec. Jedná se o běžecký trailový závod, který nabídne účastníkům malebné tratě podél řek, rybníků i výběh místního kopce.

Hannah Pilsen Trail Krkavec 2023 (3)
Hannah Pilsen Trail Krkavec 2023 (3)Hannah Pilsen Trail Krkavec 2023 (1)Hannah Pilsen Trail Krkavec 2023 (2)

V sobotu 11. listopadu 2023 se sjede několik stovek příznivců běhů v přírodě do Plzně na 8. ročník Hannah Pilsen Trail Krkavec.

Pořadatelé se drží hlavního hesla „Po asfaltu neběhám“. Na příznivce zdravého pohybu v přírodě, ale i výkonnostní atlety a vrcholové trailisty, čekají malebné tratě. Ty vedou po pěšinkách po obou březích údolí řeky Berounky, křižují lesy okolo Boleveckých rybníků a závodníky zavedou i na vrchol Krkavec.

Centrum bude jako minulý rok v příměstské části Plzeň - Bílá hora. Pro účastníky jsou připraveny tři hlavní tratě o délce 42 km (převýšení 700m), 22,5 km, a 7 km.

Chybět nebudou ani kratší žákovské a dětské tratě. Nejmladší si spolu se svými rodiči či prarodiči mohou na 350m trati zaběhnout multigenerační štafetu.

Prvenství na trati 22,5 km bude již potřetí obhajovat věrný účastník a několikanásobný vítěz závodů Hannah Pilsen Trail Tomáš Eisner (1:27,32) a Petra Šmákalová (1:39,43).

V hlavní kategorii 42 km mohou účastníci zaútočit na rekordní časy loňských vítězů Michaely Gerychové 3:28,27 a Adama Koreckého 3:00,33.

Někteří závodníci přijedou bojovat o celkové umístění v seriálu Hannah Pilsen Trail, který se skládá ze 3 závodů: Hannah Pilsen Trail Brdy v dubnu, Letkov v květnu a Krkavec v listopadu.

Jak to vypadalo na trailu v minulém roce se můžete podívat zde:

Více informací naleznete na: pilsentrail.cz/krkavec

Foto Hannah Pilsen Trail Krkavec

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy