QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Do Plzně přichází Jelínek, brankář Hlavaj nebo finský obránce Laakso. Škodovka představila nové tváře

09.05.2023 18:38

Hokejová Plzeň představila nové hráče pro nadcházející sezónu. Je mezi nimi Petr Jelínek, slovenský brankář Hlavaj, obránce Tomáš Dujsík, finský obránce Aleksi Laakso atd.

petr jelínek _hc skoda plzen

Sedminásobný medailista nejvyšší české soutěže, z toho jedenkrát mistr extraligy Petr Jelínek podepsal na západě Čech dvouletou smlouvu.

„Moc jsem o Petra Jelínka stál. Je to velice zkušený hráč, který dlouho dělal v Liberci kapitána. S Tygry se pohyboval vždycky kolem semifinále, či dokonce finále, a tyto zkušenosti chceme přenést na náš tým. Aby se pak neopakovaly zápasy jako pátý v letošním předkole, kdy jsme ztratili tříbrankové vedení. Borci jako je Petr v takových situacích umí chodit a zvládnou je. Dokážou uklidnit kabinu a vedou ostatní na základě svého příkladu,“ řekl k podpisu smlouvy Martin Straka.

V Plzni už hrál Jelínkův otec Tomáš, plzeňský dres oblékal mezi lety 1995 a 1998. Petr Jelínek bude v plzeňských barvách nosit číslo 26. „Plzeň byla jedním z prvních týmů, se kterými jsem jednal. Dlouhodobě se v organizaci odvádí výborná práce a hraje se kvalitní hokej. Je to pro mě nová výzva,“ uvedl k podpisu Petr Jelínek pro HC Škoda Plzeň.

Dalším novým hráčem je 30letý obránce Tomáš Dujsík, který bude oblékat plzeňský modrobílý dres minimálně po následující tři sezóny.

„Tomáš je útočný, zkušený obránce a je to pravák, který nám v defenzivě chyběl,“ řekl Martin Straka.

„Měl jsem více nabídek, ale oslovilo mě jednání právě s Plzní. Kádr je v přestavbě a koncepce organizace se mi líbí. Dopředu jsme řešili mou pozici v týmu, proto jsem velice rád, že jsme se domluvili na tříleté smlouvě,“ uvedl k podpisu Tomáš Dujsík.

Do Plzně se z Prostějova vrací obránce Daniel Malák a na západ Čech také míří útočník Filip Jansa.

Oba podepsali jednoleté smlouvy s následnou opcí. „Dan Malák je naším odchovancem a kapitánem loňského týmu juniorů, který vyhrál mistrovský titul. Obehrál se rok v Prostějově a my věříme, že má v sobě velký potenciál,“ uvedl Martin Straka.

Jedním z nových hráčů bude Ondřej Matýs, který na západ Čech přichází z Pardubic.

186 centimetrů vysoký forvard podepsal s plzeňským klubem jednoletou smlouvu s následnou opcí. „První kontakty proběhly někdy na přelomu roku. V tu dobu mi v Pardubicích nabízeli novou smlouvu, ale po domluvě s mým agentem jsem se rozhodl, že bych chtěl zkusit něco nového. Měl jsem i nějaké jiné nabídky, avšak ta plzeňská mě oslovila a rozhodl jsem se pro ni. Celkově se mi tu vše líbí,“ řekl k podpisu Ondřej Matýs.

Jednoletý kontrakt podepsal v Plzni Aleksi Laakso, finský obránce se 13 lety zkušeností z Liigy, nejvyšší finské soutěže.

„U Aleksiho jsme udělali výjimku a podepsali ho na jeden rok. Postupovali jsme stejně jako u všech cizinců, kteří k nám přichází. Chceme ho vidět v našem prostředí a v naší lize. Pokud bude spokojenost panovat na obou stranách, rádi se s ním domluvíme na dalším působení. Stejně jako v případě Aleksiho Rekonena, který nám na svého jmenovce dal výborné reference,“ vysvětluje Martin Straka.

Plzeňský hokejový klub nečekají změny jen v obraně a v útoku, ale také v brankovišti. Po 22 letech míří na západ Čech slovenský brankář, dvouletou smlouvu podepsal s indiány Samuel Hlavaj.

„Měl jsem již dlouho v hlavě, že bych chtěl odejít ze Slovenska do lepšího angažmá. Zvažoval jsem více nabídek, ale ta plzeňská se mi líbila nejvíce. Cítil jsem, že Plzeň má velký zájem. Navíc je tu skvělé zázemí, hezké město a velkou roli hrál i Rudolf Pejchar, který tu dělá trenéra brankářů,“ řekl Hlavaj, proč si vybral zrovna plzeňský klub.

 

 

foto a video: HC Škoda Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT