QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

FC VIKTORIA PLZEŇ představila nové majoritní majitele klubu

30.06.2023 18:13

Do FC Viktoria Plzeň vstupuje nová rakousko-švýcarská podnikatelská skupina se sídlem v Rakousku, informovalo o tom vedení klubu.

2022.11.01-22.56.34-617w

Po několikaměsíčním intenzivním jednání přichází do plzeňské Viktorie noví většinoví majitelé. „Novým většinovým vlastníkem klubu se stává společnost FCVP GmbH se sídlem v Rakousku. Stojí za ní velmi ambiciózní lidé s bohatými zkušenostmi z evropského fotbalu. Jsem rád, že se celý proces podařilo uzavřít před startem nové sezony,“ řekl generální ředitel klubu Adolf Šádek.

„Mým dlouhodobým cílem bylo najít takové partnery, kteří klubu zajistí finanční stabilitu, budou mít vysoké ambice, motivaci a chuť pracovat koncepčně a posouvat náš klub dopředu. Navíc jde o partnery ze západní Evropy, kteří přicházejí s dlouhodobou vizí. Jsem tedy rád, že se vše nyní podařilo dotáhnout a mohu tuto informaci sdělit všem našim fanouškům i partnerům,“ doplnil Adolf Šádek.

Adolf Šádek zůstane i nadále generálním ředitelem klubu a ponechá si v něm i menšinový vlastnický podíl. Zástupci nových většinových majitelů budou zastoupeni v představenstvu i dozorčí radě.

V představenstvu společnosti budou vedle Adolf Šádka (předseda představenstva) i Martin Dellenbach a Raphael Landthaler.

Martin Dellenbach (57) je zkušený businessman, který od devadesátých let působil v automobilovém průmyslu. Od roku 2010 se intenzivně věnuje rozvoji mladých fotbalistů, v roce 2020 se stal ředitelem mládeže švýcarského fotbalového klubu FC Basilej. O dva roky později vstoupil jako investor do klubu TSV Hartberg (1. rakouská bundesliga), kde buduje velkou fotbalovou akademii. Od května 2023 se stal rovněž ředitelem SV Licht-Loidl Lafnitz (2. rakouská bundesliga).

„Společně s akademií v Laufnitzu, která disponuje dvěma týmy (rakouská landesliga a 2. rakouská bundesliga), Hartbergem (1. rakouská bundesliga) a Viktorií Plzeň (česká nejvyšší soutěž a evropské poháry) zapadá vše naprosto ideálně do našeho výchovného konceptu. Mladí talentovaní hráči dostávají skvělou příležitost, aby se přes akademie a spolupráci profesionálních týmu dokázali prosadit a udělat mezinárodní kariéru. Přesně to je naše filozofie,“ vysvětlil Martin Dellenbach.

Raphael Landthaler (48) je rakouský podnikatel a fotbalový funkcionář, který v minulosti působil například v pozici ředitele pro finance a rozvoj v klubu Rapid Vídeň, byl v představenstvu rakouské bundesligy a členem výkonného výboru ECA. Zároveň je zakladatelem a CEO společnosti Nikita & Company, která se věnuje finančnímu poradenství pro fotbalové kluby.

„Těší nás, že jsme se stali součástí klubu s bohatou historií a velkými úspěchy na domácí i evropské scéně. Společně se současným týmem kolem Adolfa Šádka je naším cílem další rozvoj klubu. Naše strategie je založená na stabilním ekonomickém základu a rozvoji mladých talentovaných hráčů,“ vysvětlil Raphael Landthaler.

Předsedou dozorčí rady bude Martin Bruckner, dalšími členy Jaromír Hamouz a Christian Fuchs.

Martin Bruckner (58) přináší obrovské zkušenosti jak z finančního sektoru, tak i fotbalového světa. Působil ve vedení bankovní skupiny Allianz Group Austria. V letech 2019–2022 byl prezidentem Rapidu Vídeň a naposledy působil v dozorčí radě rakouské bundesligy.

„Máme bohaté zkušenosti z fotbalové branže, které chceme nyní využít ve prospěch Viktorie Plzeň. Je to pro nás obrovská výzva, kterou nyní s pokorou přijímáme. Těšíme se na novou sezonu i na to, až poznáme všechny partnery v čele s generálním partnerem Doosan Škoda Power, zástupce města Plzeň i Plzeňského kraje. Vzhledem k tomu, co se zde podařilo vybudovat, k nim chováme obrovský respekt a budeme chtít naše vztahy ještě posílit,“ řekl Martin Bruckner.

„Nová majitelská struktura klubu pro nás znamená stabilitu a ideální podmínky pro další růst klubu ve všech jeho oblastech, těšíme se na spolupráci,“ sdělil Jaromír Hamouz, který v klubu působí od roku 2007, v posledních letech v roli obchodně-marketingového ředitele a má pod sebou celý komerční úsek.

STRUKTURA FC VIKTORIA PLZEŇ

PŘEDSTAVENSTVO

ADOLF ŠÁDEK (PŘEDSEDA PŘEDSTAVENSTVA)

MARTIN DELLENBACH

RAPHAEL LANDTHALER

DOZORČÍ RADA

MARTIN BRUCKNER (PŘEDSEDA DOZORČÍ RADY)

CHRISTIAN FUCHS

JAROMÍR HAMOUZ

 

Foto Hynek Sladký

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT