Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

29.05.2024 20:44

Vážná dopravní nehoda u obce Holovousy na severním Plzeňsku

Na místo letěl vrtulník! Zasahují všechny složky IZS

Grand Prix v Plzni: Třetí vítězství pro Richarda Habermanna - FOTKY

25.05.2023 11:48

Čtvrtý díl GIANT LIGY v Plzni se jel v úterý 23. května za letního počasí. Diváci i závodníci si to tentokrát na Rapidu opravdu užili bez deště.

Habermann a Šafránek
Habermann a Šafránekabsolutní pořadí stupňů vítězůfiala boubal voltrjuniořimartin boubalmartin voltrmastersnejaktivnější jezdec měsíce května Richard Habermannna startunejlepší jezdec Masters v dresu lídra Petr Rumanoslava vítězstvípeloton vede richard habermannženy

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovala Velká cena RKCA, kde se utkali žáci, žákyně, kadetky a v samostatném závodě kadeti o celkové pořadí v cyklistické soutěži. Hlavní kategorii kadetů pak vyhrál Jiří Rejzek (ACS) se ziskem 37 bodů před Jakubem Patrasem (SK Petřín Plzeň) a Danielem Kuběnou (ACS).

Hlavní závod pak odstartoval přesně v 17:30 hod a do úvodních kilometrů vystartovali opět s 30 vteřinovým náskokem muži kategorie Masters a ženy. Výhody náskoku k sbírání bodů tentokrát využil v prvním spurtu Jan Suchý (SK Petřín Plzeň), ale ani dva body mu nezaručili stupně vítězů. Skupina byla dojeta hlavním pelotonem během tří okruhů, a tak se jezdci kategorie Masters museli snažit dále v hlavním poli. Nejvíce sil měl tentokrát Jakub Kubias (RKCA), kterému zisk 4 bodů zajistilo vítězství v kategorii.

Aktivní v závodě byl opět Martin Voltr (RRK group - PierreBaguette – Benzinol), kterému se opět podařilo párkrát poodskočit z pelotonu. Důležitý únik pak započal právě s Richardem Habermannem před koncem závodu a pojistil si tak druhé místo celkového hodnocení. Habermann díky týmu nechyběl v žádném spurtu, a když mu někdo poodjel, tak mu opět pomohl tým, který perfektně řídil další vynikající cyklista Denis Rugovac (oba AC Sparta Praha).

„Plán byl odjet bez Richarda Habermanna a vyhrát, ale hlídal si mě a je z toho zase druhý místo,“ okomentoval v cíli Martin Voltr.

Necelých 15 km před cílem došlo za cílovou rovinkou k pádu, kde došlo jen na pár odřenin a rozbitou helmu Hany Heřmanovské. Ani odřeniny jí však nezabránily dále pokračovat v závodě a navíc i vyhrát v kategorii žen.

Richard Habermann (AC SPARTA PRAHA), byl navíc aktivní i v soutěži aktivity Bageterie Boulevard prestige a vybojoval v měsíci květnu puntíkovaný dres pro nejaktivnějšího cyklistu měsíce.

Překvapením pak byl výkon mladíka ještě 16letého juniora Ondřeje Šafránka (RKCA), který díky vynikajícím koncovkám ve spurtech nasbíral 13 bodů a v absolutním pořadí se probojoval na třetí místo i v kategorii Elite. Martin Boubal, který se věnuje cyklistice už jen sporadicky a po práci obsadil pěkné čtvrté místo, kdy ho mohli diváci vidět i ve třech únicích.

Ženám kralovala i po pádu Hana Heřmanovská (ENTENTE CYCLISTE DE WALLONIE). Juniory vyhrál Ondřej Šafránek (RKCA). Kategorii Masters jezdce nad 40 let Jakub Kubias (RKCA).

Další díl Giant Ligy 2023 pokračuje v úterý 6. června v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID již v 15:30hod kdy startují žákovské kategorie.

GP INKOMO vzduchotechnika 23. května 2023

Čas vítěze: 1:21,55 h 60km

1. Richard HABERMANN - AC SPARTA PRAHA

2. Martin VOLTR - RRK group - PierreBaguette - Benzinol

3. Martin BOUBAL - Hello CTW

4. Jan ŠUBRT - AUTHOR TEAM STUPNO

5. Oldřich NOVOTNÝ - Hello CTW

6. Joshua Edward DAVIES - RAFKARNA IDEA CYCLING TEAM

7. Petr FIALA - Xeelo cycling team

8. Denis RUGOVAC - AC SPARTA PRAHA

9. Stanislav PROCHÁZKA - LAPIERRE PLZEŇ

10. Filip MICHÁLEK - ČEZ Cyklo Team Tábor

BAUHAUS Cup Juniorů

1. Ondřej ŠAFRÁNEK - Roman Kreuziger Cycling Academy

2. Richard KOBR - Roman Kreuziger Cycling Academy

3. Jan ŘEHOŘ - SK PETŘÍN PLZEŇ

Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity)

1. místo Richard Habermann (AC SPARTA PRAHA) 10b

LIV BOHEMIA SEKT CUP (ženy)

1. Hana HEŘMANOVSKÁ - ENTENTE CYCLISTE DE WALLONIE

2. Martina BARTOŠOVÁ - Brilon Racing Team MB

3. Kateřina VAVERKOVÁ - COPR TJ PŘEŠTICE

Master CUP

1. Jakub KUBIAS - Roman Kreuziger Cycling Academy

2. Petr RUMAN - CYKLO ATOM

3. Zdeněk RUBÁŠ - AC SPARTA PRAHA

 

Foto Tomáš Tesař

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství