Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

22.05.2024 20:15

Osobní auto se střetlo s cyklistou v centru Klatov

Záchranná služba transportovala cyklistu do nemocnice se středně těžkým zraněním

Grand Prix v Plzni vyhrál Josef Hladík - FOTKY

10.05.2024 8:15

Třetí díl GIANT LIGY v Plzni se jel v úterý 7. května opět v cyklokrosových podmínkách, kdy teploměr na Rapidu sice ukazoval 13 °C, ale pocitově s mrholením byla docela zima. Závodníci se však s podmínkami vyrovnali a jeli tentokrát ve vysokém tempu.

hladik se soustredi na vykon
hladik se soustredi na vykonGLhladik kontroluje skupinu uprchlikuhladik se soustredi na vykonmartin boubalkerl v dresu lidraprujezdspokojenost v tymuvitezny Josef Hladikelitejuniorimasterspredavani cen

Prvenství na pásce a již klasický handicapový start, kdy 30 vteřin před pelotonem Elite vyrazili vpřed jezdci kategorie masters. Ženy a juniorky tentokrát na startu chyběly. Nejlépe si se začátkem závodu poradil zkušený borec Martin Boubal (CTW CYCLING), který nasbíral 9 bodů, a pak v průběhu ještě přidal jeden bodík. To mu stačilo na vítězství v kategorii.

Peloton tentokrát dojel ztrátu po 8 kilometrech, a teprve od tohoto okamžiku začal boj o důležité body v každém kole. Dlouho se o vedení tak přetahovala pětice jezdců. Josef Hladík s týmovým kolegou Václavem Ježkem ( oba BRILON RACING TEAM MB), Maximilian Kerl (Auto Škoda Mladá Boleslav), Jan Řehoř a jeho parťák Jakub Elbadri (oba ACS DEVELOPMENT).

Nejlepší byl nakonec v koncovkách Josef Hladík, a mohl se tak radovat ze zaslouženého vítězství v Plzni. V závodě se opět hledal sparťan Richard Habermann a nakonec si odnesl 6. místo a osobní trest od hlavního rozhodčího za nedovolené chování během závodu (opakované nedodržování přímého směru jízdy).

Největší boj se strhnul o prémiové body a puntíkovaný dres měsíce května. Bageterie Boulevard prestige. Nejvíc bodů zatím nasbíral Ondřej Šilhavý  (ACS DEVELOPMENT).

Josef Hladík v cíli: „Do každého startu jdeme s tím, že chceme vyhrát. Dneska jsem si přivezl na pomoc kluky z týmu. No, a když má za sebou člověk dobrej tým, tak se závodí mnohem líp. Závody mne zatím baví i po práci.“

Další díl Giant Ligy 2024 pokračuje v úterý 21. května v Plzni, ve sportovním areálu SKP RAPID PLZEŇ od 17:30hod.

Foto Tomáš Tesař

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT