Hejtman Plzeňského kraje přivítal medailemi oceněné hendikepované sportovce

07.09.2023 18:36

S medailovými úspěchy se vrátila výprava hendikepovaných sportovců Plzeňského kraje z letošních Evropských her hendikepované mládeže Emil Open.

hendikepovaní medailisté s hejtmanem_KUPK

Medailisté obdrželi pamětní list a dárkový batůžek a podělili se o své dojmy a úspěchy. "Jsem přesvědčen, že hendikepovaní sportovci mají své místo ve sportovním světě a podpořím i mezi hejtmany myšlenku zařazování jejich vložených závodů do sportovních akcí. Vždyť není lepší poznání se navzájem než na poli sportu, kde budou závodit zdraví i hendikepovaní," řekl hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták při neformálním setkání na krajském úřadě.

Evropské hry hendikepované mládeže Emil Open se uskutečnily letos jako 12. ročník akce, která je mezinárodním sportovním ale také společenským setkáním mladých lidí se zdravotním postižením. V letošním roce se zúčastnilo téměř 900 účastníků ze 12 zemí Evropy v počtu 86 týmů.

S pěticí sportovců (Michal Knopp, Sára Krumlová, Jakub Sladký, Jan Sladký, Alžběta Suchá) přišli rodiče a také trenérka a koordinátorka spolku organizujícího mezinárodní hry Jaroslava Hlaváčková. Spolu s nimi také prezident organizačního výboru Evropských her hendikepované mládeže Emil Open Pavel Zbožínek. Mezi rodiči byl vedoucí krajské výpravy Marek Knopp, jehož syn se také pyšní medailí.

Foto KÚPK

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT