Holky z Černošína tančily v pražské Lucerně - FOTKY

30.05.2019 16:02

Taneční kroužek v Černošíně vede od roku 2016 Veronika Merglová, která se tanci věnuje 21 let. Její malé svěřenkyně se každý rok dostanou i do různých postupových soutěží....

1a
1a1c1b59748605_2319657611612780_4145812440543657984_n

Taneční skupina 11 Stars z Černošína získala další zajímavou zkušenost. Dívky se pod vedením Veroniky Merglové vydaly do Prahy na taneční Mia festival 2019 do Lucerny.

V soutěži byla řada českých i slovenských souborů, černošínské dívky si přivezly šesté místo a zážitek, na který se nezapomíná, jak uvedla Veronika Merglová.

"Holky byly jak Alenky v říši divů. Nervozita opravdu veliká, více nervozní jsem je snad nikdy neviděla, i když jsem jim říkala, že vůbec o nic nejde. Ambice na umístění jsem neměla, věděla jsem, že si jedeme spíše pro zkušenost. A opravdu - stály proti nám opravdu skvělé taneční soubory s krásnými natřpytkovanými kostýmy a drahými kulisami. Tady už je to jiný level, běželo mi v hlavě. Naše holky zatančily pěkně, i když nervozita se podepsala na pár technických chybách. Ve své kategorii byly nejmladší, což bylo také znát," vyprávěla zážitky ze soutěže v Praze vedoucí Merglová.

Šesté místo tanečnicím stačilo. "I s tímto výsledkem jsem spokojená, protože pro mě je důležité, že se zúčastnily, že si na prknech Lucerny zatančily, což se mně za 21 let tančení nepoštěstilo a že měly možnost poznat též něco jiného, mnohem většího, než co doposud viděly. Naše holky vypadaly ve finále, kromě toho, že byly unavené, spokojeně a jsou rády, že se do Prahy vůbec dostaly. Co my víme, třeba to bylo poprvé a naposledy," říká s úsměvem vedoucí Merglová.

Kdo by chtěl tyto nadějné tanečnice vidět v akci, může se přijet podívat do Černošína 14. června, kde od 17 hodin bude na náměstí pod kostelem Taneční večer pod širým nebem.

 

Martina Sihelská
Foto: archiv Merglová

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Stodola černá ovce_copy_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB Kamiq