Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Plzeň podpoří fotbalovou a atletickou akademii

31.03.2020 9:00

Jakmile to situace umožní, město a Plzeňský kraj podepíší memoranda o spolupráci se sportovními svazy a kluby, která budou platiti do konce roku 2023.

2

Součástí spolupráce s fotbalovou a atletickou akademií v Plzni je i pravidelná finanční podpora z městského rozpočtu. Pro rok 2020 schválili zastupitelé města na únorovém zasedání pro fotbalovou akademii tři miliony korun a pro atletickou akademii milion korun, stejné částky jsou alokovány i pro následující roky.

"Jsem rád, že se město Plzeň koncepčně a dlouhodobě zabývá výchovou mladých talentů. Společně s Plzeňským krajem máme zájem na tom, aby se rozvíjel mládežnický fotbal i atletika. Město již s fotbalovou akademií uzavřelo podobné memorandum v roce 2015. Jeho platnost vyprší 30. června letošního roku, nový dokument tuto spolupráci prodlouží. Atletickou akademii podporujeme nově od letošního roku,“ uvedl první náměstek primátora Roman Zarzycký, jenž má v gesci sport. Doplnil, že memoranda upravují pouze obecnou formu spolupráce s tím, že konkrétní podoba bude předmětem dalších jednání a z nich vyplývajících dohod.

Za atletickou akademii podepíšou memorandum zástupci Atletického klubu Škoda Plzeň z.s., za fotbalovou zástupci Nadačního fondu regionální fotbalové Akademie Plzeňského kraje.

Plzeň v současné době podporuje šest sportovních akademií, a to fotbalovou, hokejovou, tenisovou, házenkářskou, triatlonovou, a od letoška nově i atletickou.

FOTO: město Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT