QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Plzeňská Viktorka mění po jedenácti letech majitele

18.03.2021 13:12

Po jedenácti letech dochází ke změně majitele FC Viktoria Plzeň. Jediným držitelem akcií společnosti Viktoria Plzeň 1911, a.s., která klub vlastní, se stává Adolf Šádek.

sadek

Dosavadní prezident Tomáš Paclík odchází ze zdravotních a osobních důvodů. "Tomáš Paclík po úspěšných jedenácti letech opouští Viktorii Plzeň. Novým majitelem se stává Adolf Šádek, jenž doposud působil v pozici generálního manažera. Nyní je novým vlastníkem akcií subjektu Viktoria Plzeň 1911, a.s., který je jediným akcionářem, a tudíž majitelem klubu FC Viktoria Plzeň," uvedl mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Finanční záležitosti odmítli zúčastnění komentovat.  „Ze zdravotních a osobních důvodů jsem se rozhodl výrazně omezit podnikatelské aktivity, z nichž tou nejviditelnější byl samozřejmě fotbal a vlastnictví Viktorie Plzeň. Jedenáct let jsme klub společně s Adolfem Šádkem budovali a byli jsme po celou dobu jeho řízení partnery. Při rozhodování o budoucnosti klubu byl tedy právě on pro mě jedinou variantou, která zaručuje kontinuitu,“ uvedl k důvodům odchodu Tomáš Paclík.

„Pří mém příchodu do Plzně jsem si nedovedl představit, jak významných úspěchů se nám společně podaří dosáhnout. Na klub, město i všechny partnery či fanoušky budu vždy vzpomínat v tom nejlepším. V tuto chvíli jsem se rozhodl učinit tento krok, jenž je dle mého názoru nejlepším možným řešením,“ dodal Paclík.

„Klub je pro mě naprostou prioritou, mám k němu srdečný vztah a jeho budoucnost mi není lhostejná. Po zralé úvaze jsem se tedy rozhodl jej převzít,“ řekl Adolf Šádek a dodal, že je pro něj prioritou, aby klub fungoval i v této složité době a k žádným změnám vůči partnerům nedochází.

„Panu Tomáši Paclíkovi bych chtěl za celý klub poděkovat a popřát mu jen to nejlepší v osobním životě. V Doosan Areně bude i nadále čestným a vítaným hostem,“ uzavřel Adolf Šádek.

foto: FC Viktoria Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24