Plzeňský Talent se výhrou nad Brnem dostal do finále Českého poháru – FOTKY

16.02.2023 8:41

Český pohár mužů zná finálovou dvojici. Karvinou a Talent tým Plzeňského kraje. Do finále se Západočeši dostali díky výhře nad Brnem.

2023.02.15-18.47.52-437w

Ve středu 16. února se v Plzni odehrálo semifinále Českého poháru mezi TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE a SKKP HANDBALL BRNO. Házenkáři Plzně výrazně odskočili již v úvodu utkání, konec první poloviny ovládli dokonce o devět branek 22:13. Druhou polovinu utkání zvládlo lépe Brno, ale nedokázalo duel obrátit ve svůj prospěch. Konečné skóre 41:35 potěšilo všechny fanoušky plzeňské házené.

Výhra Talentu posunula tým do 2finále, ve kterém se 15. března v Praze na Podvinném mláně postaví Karviné.

„S prvním poločasem jsem velmi spokojený, ve druhém už bylo na naší hře patrné polevení v koncentraci. Ale zase jsme nechali zahrát všechny kluky, vyzkoušeli jsme si hru s pravákem na pravé spojce. A to všechno i na úkor výraznějšího rozdílu ve skóre. Když už jsme ten zápas museli hrát, jsem rád, že jsme ho dovedli v pohodě k vítězství. S postupem do finále poháru jsem spokojený, i když tam byly fáze, které mě štvaly. Ale každé vítězství se počítá a je fajn, že se kluci přesvědčili, že i s tak kvalitním týmem jako je Brno jsou schopní dominovat,“ uvedl po zápase Petr Štochl, trenér Talent Tým Plzeňského kraje.

Nejvíce branek: Škvařil 6, Nejdl 6, Šindelář 5 – Zahradníček 7, Sekulić 6, Kocich 5, Kukulovski 5
Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2
Vyloučení: 6:4
Diváci: 523

FOTO Hynek Sladký

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Blik blik depo
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB Kamiq