QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Podvanácté v řadě do Evropy! Jak hodnotí takový výsledek trenér Viktorky?

31.05.2021 8:28

Viktorka se se sezonou 2020/2021 rozloučila výhrou 3:1 v Opavě, což znamená, že si podvanácté v řadě zahraje evropské poháry. Své dojmy ze zápasu sdělil Michal Bílek i střelec Aleš Čermák.

20-05-10-bilek-web

„Věděli jsme, že jestli se chceme udržet na 5. místě tabulky, tak tady musíme bodovat, to se povedlo. V první půli jsme dali tři branky a měli jsme utkání pod kontrolou, takže jsme splnili cíl, se kterým jsme sem přijížděli,“ začal kouč FCVP s hodnocením úspěšného utkání v Opavě. Jeho slova doplnil i Aleš Čermák. „Věřil jsem tomu od začátku až do konce, že tady neklopýtneme. Myslím si, že jsme měli dost příležitostí na to, abychom ještě navýšili skóre. Je to škoda, ale pro nás je hlavně důležitá výhra,“ uvědomoval si šikovný záložník s číslem 25.

Michal Bílek má za sebou úvodních pět utkání na lavičce Viktorie. Zatímco v prvních třech prohrál, poslední dvě se mu společně s jeho novými svěřenci podařilo vyhrát. Jak se na tato fakta ohlíží zpětně? „V posledních zápasech jsme udělali velký pokrok – i se Slavií ve finále poháru, i když jsme prohráli. S Ostravou jsme to zvládli velmi dobře a ani tady není úplně jednoduché vyhrát,“ řekl šestapadesátiletý kouč. „Poslední tři zápasy jsme se zvedli a věřím tomu, že nastavenou laťku budeme držet, ba naopak ji ještě zvýšíme a příští sezona bude hned od začátku taková, jakou bychom si ji představovali, tzn. být v tabulce o něco výš,“ dodal Michal Bílek k duelům, které odtrénoval a zároveň nastínil ambice před startem nového ročníku.

Jak by ale oba aktéři zhodnotili právě skončenou sezonu? „Nebyla úplně vydařená, takže jsme rádi aspoň za to 5. místo a že jdeme do evropských pohárů,“ uvědomuje si Aleš Čermák, že Viktorka může být pyšná alespoň z dvanácté účasti v Evropě v řadě!

„Nejsem ten pravý, abych hodnotil sezonu, protože jsem tady pár zápasů. Nicméně před námi bylo dostat se do pohárové Evropy, to jsme splnili. Takže cíl, který jsme si dali, máme úspěšně za sebou a teď nás čeká moře práce, aby příští sezona byla zase o něco úspěšnější,“ uzavírá trenér Viktorky.

 

Foto: FCVP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Blik blik depo
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB Kamiq