25.04.2024 11:29

První vítězství roku 2023! Plzeň veze z Kladna tři body

03.01.2023 21:30

Plzeň jede domů s plným počtem bodů. Fanoušci byli ovšem napjatí až do samého konce. První třetina přála indiánům, Kladno ale v poslední periodě zabojovalo.

HC_Kladno_030123_HC

Drama až do samého konce. Plzeň sice do utkání vstoupila pravou nohou, během první periody nastřílela tři branky, v druhé třetině ale vytoužená trefa nepřišla.

Závěrečnou dvacetiminutovku zahájili domácí v početní výhodě, tu však Plzeň skvěle ubránila. I tak se Kladno dokázalo prosadit a vyrovnat. Plzeňský Jan Schleiss se ale nenechal odradit a přesným projektilem z levého kruhu nedal Brízgalovi šanci.

V samotném závěru to Kladno zkusilo při hře bez brankáře, avšak podruhé již skóre nevyrovnalo. Na úvod nového roku tak zvítězila Škoda na Kladně těsně 4:3.

Branky a nahrávky: 20. Jágr (Plekanec, Kubík), 47. Kubík (Plekanec, Slováček), 53. Pytlík (Brodecki) – 2. Hrabík (Zámorský, Rekonen), 13. A. Dvořák (Adamec, Mertl), 20. Mertl (Holešinský), 56. Schleiss (Zámorský).
Průběh utkání: 0:0, 0:3, 3:3, 3:4.