Tip na výlet do Křimic

Nenáročná trasa plná zajímavostí vás zavede i do vyhlášené restaurace Roští.

Rozhodující zápas je u konce! Čtvrtfinále si zahraje Liberec, Plzeň končí

14.03.2023 22:09

V úterý 14. března se na ledě Liberce rozhodlo, kdo postoupí do čtvrtfinálových bitev. Utkání bylo napínavé do samotného konce, vítěze určilo až prodloužení.

Hokej ilistrační foto Milan Janoch

Plzeň s Libercem odehrála letos již osm duelů a hned čtyři nerozhodla základní hrací doba. Podobně tomu bylo i u dnešního zápasu, kdy na konci 3. třetiny byl stav nerozhodný a utkání se muselo prodlužovat.

"Rozdáme si to v pátém zápase a uvidíme. Rozhodnou třeba maličkosti. Bude to boj o každý kousek ledu," řekl trenér Plzně Petr Kořínek. Boj to byl do samotného konce. Výhru se nakonec povedlo urvat Liberci.

Liberec dokázal otočit z 0:3 na 4:3 a po velkém obratu postupuje mezi nejlepších osm celků. Plzeň končí na 12. místě tabulky.

Branky a nahrávky: 14. Dlouhý (Šír), 16. Dlouhý, 25. Rychlovský (Ivan), 62. A. Najman (Flynn, Rychlovský) – 4. Mertl (Houdek), 6. Suchý (Schleiss), 9. Bitten (Rekonen, Zámorský).
Průběh utkání: 0:0, 0:3, 4:3.