Série prohraných zápasů pokračuje! Plzeň nestačila na Budějovice

05.03.2023 19:23

V neděli 5. března přivítala Plzeň v rámci 52. extraligového kola na svém ledě České Budějovice. Indiáni ale opět zůstali bez bodu.

Hokej ilistrační foto Milan Janoch

Domácí Škodovka vstoupila do zápasu skvěle, stačilo 12 sekund a už vedla 1:0. Jenže radost Plzně netrvala dlouho. Za další tři minuty už se ale radovaly České Budějovice a do kabin se šlo po první třetině za vyrovnaného stavu 1:1.

Hned na začátku druhé třetiny skóroval Gulaš. Indiáni se znovu dotáhli, když Tomáš Mertl zvýšil na 2:2. Po druhé třetině šli ale spokojenější do kabin stejně hosté, ve 36. minutě využil šanci plzeňský odchovanec Filip Přikryl a poslal Motor znovu do vedení.

A ve třetí třetině hosté svůj náskok ještě zvýšili na 2:4. Plzeň to ke konci třetí třetiny sice zkusila v šesti, v 54. minutě se dokonce znovu prosadil Tomáš Mertl a indiáni si tak vykřesali naději na srovnání. Jenže ani to nestačilo. České Budějovice si své vítězství potvrdily pátou brankou do prázdné plzeňské brány, kterou si připsal opět Přikryl.

HC Škoda Plzeň - HC Motor České Budějovice 2:5 (1:1, 1:2, 1:2)