25.04.2024 11:29

Strašně důležité vítězství, řekl po utkání s Vervou trenér Kořínek

13.01.2023 22:20

Plzeň hostila v pátek 13. ledna Vervu Litvínov. I přes špatný vstup do utkání, si Plzeň připisuje vítězství 4:1.

Hokej ilistrační foto Milan Janoch

Už ve druhé minutě Plzeň inkasovala, první třetina skončila vítězstvím pro Litvínov. Ve druhé a třetí třetině ale Litvínov ani jednou neskoroval, naopak Škodovka přidala 4 branky. Od druhé třetiny už měla domácí Plzeň jasnou převahu a připsala si vítězství 4:1 a důležité tři body.

Strašně důležité vítězství. Měli jsme období tří zápasů, které jsme nezvládli a i dnešní začátek nebyl ideální. Soupeř měl dvě šance, navíc otevřel skóre z trestního střílení. Mužstvo se obdrženou brankou ale paradoxně nastartovalo. Ve druhé třetině byla otázka, kdy dáme gól. I Litvínov měl šance, nějaké přesilové hry, ale nám skvěle zachytal Míra Svoboda. Nejdůležitější pro nás je, že hráči předvedli týmový výkon a všichni si šli za vítězstvím,“ uvedl po zápase trenér Plzně Petr Kořínek.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Suchý (Baránek, Pour), 39. Hrabík (Baránek), 46. Pour (Holešinský, Baránek), 59. Suchý – 2. Estephan (TS).