Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Viktorku opouští další hráči. Loučí se Jan Kliment i Ibrahim Traore

28.05.2024 15:10

Utkání Viktorky s Baníkem v sobotu 18. května bylo posledním domácím ligovým zápasem pro Radima Řezníka. Vedení Viktorky informovalo o dalších odchodech. Po konci sezony se s plzeňským dresem loučí i záložník Ibrahim Traore a útočník Jan Kliment.

2023.09.03-16.43.31-1121w

Jan Kliment, kterému končí smlouva, vystřelil svým gólem Viktorce Ligu mistrů. Celkem za dva roky odehrál za plzeňský fotbalový klub 56 zápasů a vstřelil 9 gólů.

„Honza se nesmazatelně zapsal do historie klubu. Na jeho gól proti Karabachu se nedá zapomenout! Nyní jsme se ale rozhodli, že půjdeme jinou cestou. Chtěli bychom mu poděkovat za dvouletou úspěšnou spolupráci, popřát hlavně pevné zdraví a mnoho úspěchů v další kariéře,“ řekl Daniel Kolář, sportovní ředitel klubu.

Útočník Jan Kliment se s Viktorkou loučí po dvou letech. „Chtěl bych poděkovat všem fanouškům i celému klubu za krásné a nezapomenutelné chvíle, které jsme tady za dva roky prožili. Zahrát si Ligu mistrů je snem každého hráče, každého kluka a já jsem si to tady splnil. Našel jsem si tady i spoustu kamarádů, které vždy rád uvidím a přeju Viktorce i nadále co nejvíce úspěchů,“ rozloučil se Jan Kliment.

Loučí se i Ibrahim Traore. Záložník z Pobřeží slonoviny přišel do Viktorie před rokem a stal se důležitou součástí týmu. V lize odehrál celkem 32 zápasů a rovněž dvakrát se zapsal mezi střelce, další 3 zápasy a tři branky přidal v MOL Cupu.

Nyní se pětatřicetiletý Ibrahim Traore s DOOSAN Arenou po konci smlouvy loučí. „Ibra prokázal přesně to, co jsme od něj očekávali a proč jsme jej vloni angažovali. Zúročil své obrovské zkušenosti, profesionalitu a byla radost s ním spolupracovat. Za to všechno bychom mu rádi poděkovali a popřáli mu jen to nejlepší do budoucna,“ uvedl Daniel Kolář.

Foto Hynek Sladký

SDÍLEJTE ČLÁNEK
EUC
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte