31.05.2025 20:06
Na Plzeňsku proběhla jízda historických vozidel
Podívejte se na fotky
31.05.2025 20:06
Podívejte se na fotky
31.05.2025 13:28
31.05.2025 8:40 31.05.2025 11:53
Dnes, v sobotu 12. června, zahajuje Bikepark Špičák sezonu. Zahájení sezony v největším sportovním areálu na Šumavě doprovodí živé kapely a diskotéka. Lanové centrum Nad Nádražím frčí už týden.
Jste-li vášnivými bikery, neváhejte vyrazit do areálu Bikepark Špičák. Největší sportovní areál na Šumavě zahajuje v sobotu 12. června sezonu. Čekají vás upravené tratě, nově upravená lanovka pro vaše pohodlnější a rychlejší odbavení a chybět nebude ani Lanové centrum Nad Nádražím, které jede už od minulého týdne.
Přesně v 9:00 hodin zahájí provoz lanovka na vrchol Špičáku, která má novou vychytávku. "Kapacita přepravy kol je díky vylepšenému systému navýšena na dvojnásobek. Háky na kola jsou nyní na každé sedačce," upřesnil novinku Radek Vanish ze Sportovního areálu Špičák.
Další novinkou je část nové trati. "Otevřeme i zcela novou trať s názvem Forest virgin. Svým charakterem bude velmi plynulá a hravá. Trasy budou mezi sebou na několika místech propojeny, takže bude možné je při sjezdu kombinovat. Bikeři budou mít více možností si vybrat, jaké úseky kde pojedou," uvedl trati Vanish.
Samozřejmě nebude chybět ani hvězda freeridový guru Richard Gasperotti. O tomto víkendu se rozjede jeho první Simpleride bike kemp. "V kempech uvítáme všechny věkové kategorie, od začátečníků po pokročilé jezdce. A jeden víkend bude speciálně věnovaný holkám. Špičák nabízí ideální podmínky. Je nejen nejlepší v republice, ale má našlápnuto k tomu být mezi nejlepšími v Evropě," pochlubil se Richard Gasperotti.
Zahajovací den v Bikeparku se nebudou bavit jen bikeři. Přímo v areálu zahrají kapely LUS3 a plzeňští SHOGUN TOKUGAWA a po celý den bude hrát DJ IKEBARA.
Program zahajovacího dne
9:00 spuštění provozu lanovky
10:00 zahájení akce
10:00 - 18:00 DJ IKEBARA
21:00-21:30 Simple show
21:30-23:00 kapely LUS3 a SHOGUN TOKUGAWA open air
23:00- 01:00 DJ IKEBARA