08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Tradiční výprava za tajemným Chlumonošem proběhla i letos v Plzni na první vánoční svátek. Nechyběl ani anděl a zářící vánoční stromek.
Na první svátek vánoční proběhla v Plzni pod Chlumem v podvečer oblíbená akce Chlumonoš. Každý rok ji pořádají zvířecí záchranáři ze Záchranné stanice živočichů Plzeň a vydařila se i v letošním roce.
Sraz byl v areálu záchranné stanice živočichů. Tradiční vycházce za Chlumonošem letos předcházelo promítání nového DVD stanice se zvířecími příbehy.
"Naše skalní příznivce neodradilo ani lezavé počasí, zima s deštěm a bláto. Pravda, nebylo nás tolik jako v posledních třech letech, ale o to to bylo zajímavější a pohodovější. Před vydáním se na samotnou trasu ke Chlumonošovi proběhlo na stanici venkovní promítání tří zvířecích příběhů z našeho nového DVD," říká k tradiční akci Karel Makoň ze záchranné stanice.
V lese už na děti čekal samozřejmě Chlumonoš, nechyběl ale ani anděl a rozzářený vánoční stromeček. Vyvrcholením pak bylo nadělování dárků.
FOTO: DESOP