22.05.2026 11:00
22.05.2026 8:28
Rolnické se otevře už za pár dní! Přinášíme nejnovější informace
21.05.2026 11:45 21.05.2026 16:46
Policisté hledali 38letou ženu
Děti z dětských domovů se v Plzni utkají v mezinárodním turnaji v sálové kopané
Netradiční poslední březnový pátek a sobotu prožijí děti z dětských domovů, které se zúčastní mezinárodního turnaje v sálové kopané v Plzni v hale Lokomotivy. Zasoutěží si i vychovatelé.
V Plzni v hale Lokomotivy se v pátek 28. a v sobotu 29. března uskuteční dvacátý ročník mezinárodního turnaje v sálové kopané dětských domovů. Ten proběhne pod záštitou starosty centrálního plzeňského obvodu Jiřího Strobacha.
"Soutěže se zúčastní nejen družstva z dětských domovů Plzeňského a Karlovarského kraje, ale i z dalších regionů naší republiky. Také letošní ročník přivítáme mužstva Gery a Regensburgu z Německa," uvedla ředitelka pořadatelského Dětského domova Domino Plzeň Naďa Erbová.
První den turnaje se družstva utkají v základních skupinách, sehrají se i některá semifinálová utkání. Druhý den budou ukončeny semifinálové boje a z finále vzejde vítěz celého turnaje. Sobotní dopoledne zakončí vyhlášení nejlepšího brankáře, střelce a hráče. Budou také vyhlášeni vítězové z turnaje ve stolním tenise a v šipkách.
Zároveň s turnajem v sálové kopané jsou připraveny také doprovodné turnaje v ping-pongu a šipkách. Letošní novinkou budou sportovní soutěže i mezi vychovateli jednotlivých dětských domovů.
"Předešlé turnaje se nám podařilo zajistit díky sponzorům a přiznaným dotacím. Těšíme se na účastníky, ale rádi bychom pozvali i širokou veřejnost. Věříme, že turnaj proběhne v příjemné, přátelské atmosféře, a že se dočkáme mnoha sportovních zážitků," dodala Erbová.
