13.12.2024 17:56
13.12.2024 13:24
Plzeňští strážníci pomohli muži, který pomýšlel na sebevraždu
13.12.2024 9:22
Bazén v nové nafukovací hale na Slovanech se otevírá veřejnosti - FOTKY
Diváci na Plzeňsku se dočkali pořadu o záchranářích a policistech
Zcela nový typ pořadu, který přibližuje činnost složek integrovaného záchranného systému, se představil divákům v Plzeňském kraji. Pořad představí nejen činnost těchto složek, ale také příběhy lidí, kteří se ocitli ve svízelných situacích, často až na pokraji mezi životem a smrtí.
Divákům na Klatovsku se představil zcela nový typ televizní tvorby. Stal se jím televizní pořad Na hraně života, který jeho tvůrci zaměřili na činnost složek IZS systému.
V jednotlivých dílech tohoto televizního pořadu je divákům postupně představována činnost těchto bezpečnostně-záchranářských složek, mezi nimiž nechybí záchranáři, hasiči a policisté.
Tvůrci tohoto pořadu, mezi nimiž nechybí například také bývalý manažer krajské záchranné služby Michal Šebek, který se v tomto pořadu ujal pozice autora a také režie, si kladli za svůj cíl seznámit regionální veřejnost s těmito konkrétními bezpečnostními a záchranářskými složkami, představit divákům v tomto regionu jejich jednotlivé činnosti a také navíc i konkrétní příběhy lidí, kteří se ocitli ve svízelných situacích, často až na pokraji mezi životem a smrtí.
"Na hraně života je specifickým pořadem televizní tvorby, který se tentokrát přenesl na úroveň regionálního dění. Díky tomuto pořadu tak mohou naši diváci na Klatovsku a také prakticky v celém kraji, neboť televize, na níž je pořad vysílán, působí i jako internetové médium, nahlédnout pod pokličku práce těchto složek a prakticky vzato se také seznámit s konkrétními příběhy lidí, kteří se ocitli ve svízelných životních situacích, mnohdy na samotném pokraji života. Jelikož oblast zdraví, policejní práce a činnost hasičů je obecně mezi veřejností brána za velice sledovanou z hlediska dění, rozhodli jsme se také regionálním diváků více tuto oblast přiblížit a spojit s konkrétními příběhy," uvedl autor pořadu Michal Šebek.
V prvním dílu tohoto pořadu se měli diváci možnost seznámit se speciálním přístrojem, který záchranáři v Plzeňském regionu používají jako jediní v tuzemsku při své každodenní práci. Tento přístroj je schopen stanovit hladinu kyseliny mléčné v krvi nemocného člověka a lékařům tak snáze napovědět, jak závažný stav je a jakou léčbu vyžaduje.
V jiném z dílů se diváci mohli seznámit i s tím, jak si mohou zabezpečit své objekty z hlediska prevence proti nechtěným návštěvníkům, v dalším dílu se pak tvůrci zaměřili na stále žhavé téma první pomoci.
"Tento pořad ale není jen o příbězích lidí. Jeho cílem je otevřít pomyslnou propast mezi děním v těchto záchranářských a bezpečnostních složkách a veřejností, kdy se prostému divákovi naskytne příležitost podívat se do míst, která jsou jinak lidskému oku stále ukryta pod tajemnou rouškou neznáma. A o tom právě tento pořad je a vždy bude. Přibližuje tak konkrétní práci jak hasičů, policistů tak i záchranářů, a navíc spojuje a sbližuje veřejnost právě s těmito složkami," dodal Šebek.
Pořad je vysílán jako měsíčník, kdy jednotlivé nové díly jsou vysílány vždy na konci měsíce v posledním jeho týdnu od středy do neděle. Také diváci z jiných koutů tohoto regionu jej však mohou sledovat prostřednictvím taktéž živého internetového vysílání, které naleznou na internetovém portálu Šumava Net.