03.08.2025 18:18
03.08.2025 16:39
V pondělí 4. srpna se vrací doprava na křižovatku U Jána v Plzni
02.08.2025 16:43
V Plzni se odstraňují dvě nehody, další nehoda je na Klatovsku
Na Karlovarské se střetla dvě auta, další nehoda je na Koterovské. Záchranné složky zasahují také u Měčína, kde havarovalo osobní vozidlo
Do centra Plzně se po pauze vrací tradiční trhy!
Náměstí Republiky v Plzni bude už v tomto týdnu opět patřit tradičním trhům. Po pauze kvůli rekonstrukcím v centru odstartují v tomto týdnu Václavské trhy. Chybět nebude doprovodný hudební program!

Centrum Plzně bude už v tomto týdnu opět patřit trhům. Od čtvrtka 18. září odstartují Václavské trhy, které potrvají až do příštího úterý. Kromě tradičních řemeslných výrobků a ukázek, nebude chybět ani hudební doprovodný program. Nejspíš největší lákadlo bude kapela Kroky Michala Davida.
Poslední původně plánované trhy se měly odehrát v polovině srpna. Bartolomějské trhy ovšem tehdy organizátoři po dohodě s městem zrušili. "Oslovilo nás město, jestli bychom to nemohli přesunout. Vlastně nemáme, jak vjet na náměstí s těžkou technikou na stavbu stánků," potvrdil tehdy QAPu za organizátory Jaroslav Strohschneider.
Už tehdy ale pořadatelé slibovali, že ty nadcházející Václavské trhy budou. Už v příštích dnech se tak na náměstí opět objeví technika, která bude stánky instalovat. "Ve dnech 18.9. – 24.9. vás srdečně zveme na další řemeslné trhy, tentokrát pořádané na počest svatého Václava. Svatováclavské slavnosti tradičně doplní oblíbené ukázky lidových tradic a řemesel. Můžete být svědky například umění řezbářů či kovářů a vybírat si ze široké nabídky rukodělných výrobků. Chybět nebude ani bohatý program a samozřejmostí je i dobré jídlo a pití," lákají organizátoři.
Václavské trhy přinesou také doprovodný hudební program. Mimo jiné v pátek 19. září zahraje na náměstí oblíbená kapela Kroky Michala Davida.