14.07.2025 17:37
14.07.2025 13:08
Barevné kroje, tanec i tradice. Klatovy žily folklorem – FOTKY
14.07.2025 8:46
Plzeň zaplavily Corvetty. Podívejte se na FOTKY z mezinárodního srazu
Gripeny proletí nad Klatovskou
Letošní Convoy of Liberty bude mít jeno zvláštní nej. Tím budou Gripeny, které proletí nad Klatovskou třídou v Plzni. Zahájí tak přehlídku vozidel Convoy of Liberty. Armáda na slavnostech představí i další techniku.
Letošní Slavnosti svobody mají takřka kulaté výročí, proto město připravilo několik takzvaných NEJ. Jedním z nich je připravený průlet Gripenů nad Klatovskou třídou. Ty zahájí přehlídku Convoy of Liberty. Dvojice bojových letounů JAS-39 Gripen Armády ČR proletí nad Klatovskou třídou, pak se otočí a prolétnou podruhé.
JAS-39 Gripen je nadzvukový víceúčelový bojový letoun, který je od roku 2005 ve výzbroji Vzdušných sil Armády České republiky. Ta v rámci Convoy of Liberty představí také další moderní vojenskou techniku. Spolu s ní se bude prezentovat také americká armáda.