07.04.2026 19:14
Pozor! Už ve středu 8. dubna začíná instalace nových mol na Ostende
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 19:14
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
Přeštože vodní hamr v Dobřívě na Rokycansku prochází rozsáhlou rekonstrukcí, nebudete ani letos ochuzeni o tradiční a velmi oblíbený Hamernický den. Čtěte podrobnosti...
Hamernický den je celodenní kovářskou akcí s bohatým kulturním programem. V Dobřívě se letos uskuteční v sobotu 19. května.
V rámci této akce se v Dobřívě každoročně prezentují kováři. Ti se sem sjíždějí nejen ze Západních Čech, ale i z Moravy.
"Záštitu nad akcí převzalo Společenstvo kovářů, uměleckých kovářů, podkovářů a zámečníků, které také dohlíží na průběh soutěže učňů kovářského řemesla s názvem Dobřívský cvoček. Díla, jejichž výrobu budou moci návštěvníci sledovat přímo na místě, budou na konci Hamernického dne vystavena a veřejně vyhodnocena odbornou porotou," uvádí Romana Němečková ze Západočekého muzea.
Vodní hamr v Dobřívě je význammnou technickou památkou, v letošním roce prochází náročnou rekonstrukcí budovy i vnitřního vybavení. Bohatý doprovodný program se tak bude konat v přilehlém exteriéru.
"Zároveň bude veřejnost seznámena s celým projektem revitalizace vodního hamru. Jediným omezením bude skutečnost, že v hamru nebudou probíhat prohlídky se spuštěnými stroji, ale bude možnost sledovat postup prací na opravách," říká Romana Němečková.
Aktuální fotoreportáž z výletu do Dobříva najdete zde.
27. Hamernický den na Vodním hamru v Dobřívě
sobota 19. 5. 2018 od 9.00 hodin do 17.30 hodin
PROGRAM:
9.00 Uvítání návštěvníků a zahájení soutěže „Dobřívský cvoček“
9.30 Historická hudba Holba
10.00 Šermířský a divadelní spolek Harcíři z Rokycan
10.30 Klaunské divadlo Jeníčka a Mařenky
11.00 Šermířské a divadelní sdružení Gloria
11.30 kat Vopat – Právo útrpné a historie trestu smrti
13.00 Vystoupení dobřívských „Soptíků“
13.30 Historická hudba Holba
14,00 Soutěž kování hřebíků na čas
14.30 Klaunské divadlo Jeníčka a Mařenky
15.00 Šermířské a divadelní sdružení Gloria
15.30 kat Vopat – Právo útrpné a historie trestu smrti
16.00 Šermířský a divadelní spolek Harcíři z Rokycan
16.30 Ukončení soutěže „Dobřívský cvoček“
17.00 Vyhlášení výsledků soutěže „Dobřívský cvoček“
17.30 Historická hudba Holba
Po celý den: lukostřelba pro děti
ilustrační foto: Martina Sihelská