QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

31.12.2025 23:01 01.01.2026 8:52

Silvestrovské oslavy v Plzni

Strážníci městské policie v Plzni vyjíždějí k oznámení o odpalování pyrotechniky 

01.01.2026 2:25

Nehoda v Plzni, Ukrajinská ulice ve směru na Mikulášské náměstí je momentálně neprůjezdná

Havarovalo jedno osobní vozidlo, na místě jsou všechny složky IZS. 

Klatovy ovládne tradiční pouť! Chybět nebude folklor, průvod ani atrakce

04.07.2017 9:07

Klatovy ožívají tradiční poutí, která jako každý rok oslaví výročí známého klatovského zázraku. Pouť je spojená i s Mezinárodním folklorním festivalem. Připravená je řada vystoupení i nabitý doprovodný program.

8

Klatovy ovládne folklor, ale i klasické pouťové atrakce, koncerty a samozřejmě řada církevních oficialit spojených s klatovským zázrakem. Pouť začíná ve čtvrtek 6. července, kdy se roztočí i pouťové atrakce, a vyvrcholí až v neděli 9. července.

Zahájení pouti proběhne ve čtvrtek od 16:30 na náměstí Míru. Zhruba o hodinu později se roztočí i pouťové atrakce na Erbanově náměstí. Program se bude v průběhu příštích dnů odehrávat i v Plánické ulici nebo "Na Pazderně". Na náměstí Míru nebude chybět ani staročeský jarmark, pouťové atrakce poběží v podstatě nepřetržitě a současně bude probíhat i mezinárodní folklorní festival. 

Také v letošním roce projde městem průvod s obrazem Panny Marie Klatovské, ten je na programu v sobotu 8. července odpoledne po mši, kterou bude celebrovat biskup plzeňský Tomáš Holub a emeritní biskup František Radkovský.

Kompletní program jak pouti, tak folklorního festivalu a přehled mší najdete zde.

FOTO: ilustrační Milan Svoboda

SDÍLEJTE ČLÁNEK
QAP PF 2026_silvestr 300_300jpg
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT