03.07.2026 11:00 06.07.2026 13:11
06.07.2026 8:15
Rock, skvělá atmosféra a tisíce fanoušků. Pekelný ostrov opět nezklamal - FOTO
03.07.2026 14:25
Kam o víkendu vyrazit v Plzeňském kraji? Přinášíme přehled!
Mons. Dominik Duka bude přednášet v Plzni
Ve středu 8. června můžete zajít na přednášku mon. DominikaDuky, který léta působil jako dominikán i v Plzni. Nyní je pražským arcibiskupem. Přednáška bude na téma Člověk se ptá KDO JSEM?
Přednášku na téma Člověk se ptá KDO JSEM? můžete navštívit ve středu 8. června od 17 hodin v Aule ZČU v Jungmannově ulici v Plzni. Přednášet bude pražský arcibiskup Mons. Dominik Duka.
Na přednášku v Aule ZČU v Jungmannově ulici vás zve Fakulta filozofická a ZČU Plzeň.
Poté v 19.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Františkánské ulici bude Mons. Dominik Duka předsedat studentské mši sv.
Dominik Duka jako dominikán prožil v Plzni řadu let. Nejdříve po odnětí státního souhlasu pracoval 15 let v plzeňské Škodovce. Za ilegální činnost byl patnáct měsíců vězněn v Plzni-Borech. A poté zde pracoval jako provinciál České provincie dominikánů (1986-1998).
foto: Wikipedie